מגלגל...

“העבודה” תדרוש לגליזציה כתנאי לתמיכה בממשלת בנט-לפיד

אם נפתלי בנט ירצה לעמוד בראש ממשלת השינוי המסתמנת הוא יצטרך כנראה לוותר על התנגדותו ללגליזציה - כך עולה ממסמך הדרישות של מפלגת העבודה לקראת המו"מ להקמת הממשלה

בכירים במפלגת “העבודה” מבהירים בתשובה לפניית מגזין קנאביס כי כתנאי לתמיכה בממשלת גוש השינוי המסתמנת בראשות נפתלי בנט בכוונתם להציב דרישה חד משמעית להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ולהסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים (“לגליזציה”).

מרב מיכאלי
לגליזציה כתנאי לתמיכה בממשלת השינוי, יו”ר מפלגת העבודה ח”כ מרב מיכאלי

ממידע שהגיע לידי מגזין קנאביס עולה כי הדרישה ללגליזציה אף מופיעה בכתב במסמך הדרישות שיוגש מטעם “העבודה” במסגרת המו”מ בין הצדדים, כולל סעיפים מפורטים בעניין זה, וכי הדבר נעשה כמובן באישור ותמיכת יו”ר המפלגה ח”כ מרב מיכאלי.

לפיכך נראה כי יו”ר מפלגת ימינה ח”כ נפתלי בנט, המבקש לעמוד בראש ממשלת גוש השינוי, ייאלץ להתפשר על חלק מעמדותיו וביניהן כנראה גם על התנגדותו ללגליזציה, זאת לאור דרישת מפלגת העבודה כעת להבטיח לגליזציה כתנאי לתמיכתם בממשלה כזו.

נפתלי בנט (צילום: דוברות הכנסת)
יוותר על התנגדותו ללגליזציה? ח”כ נפתלי בנט (צילום: דוברות הכנסת)

יש לציין שמפלגת העבודה היא היחידה מבין מפלגות גוש השינוי שמציבה כעת את הלגליזציה כדרישת סף. מפלגות מרצ, כחול לבן ותקווה חדשה, שהתחייבו במהלך קמפיין הבחירות האחרון לקדם את הנושא, מתעלמות בשלב זה מהסוגיה. מפלגת יש עתיד מסרה למגזין קנאביס כי אין בכוונתה להציג דרישה כזו כתנאי להקמת ממשלה אך כי בכוונתה לקדם את הנושא בממשלה הבאה.

מפלגת העבודה היא המפלגה הגדולה הראשונה שהכניסה את הלגליזציה למצע הרשמי, וכן חבר בה ח”כ רם שפע, יוזם ומגיש הצעת החוק ללגליזציה שאושרה בכנסת האחרונה בקריאה טרומית והיתה צפויה לעלות להצבעה בקריאה ראשונה בטרם פוזרה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר