הספר הירוק: משרד הבריאות יחלק ‘ספר קנאביס’ לרופאים

בדרך להסדרת ענף הקנאביס הרפואי בישראל באופן סופי, יופק בשבועות הקרובים “הספר הירוק” – ספר הדרכה רשמי על קנאביס מטעם משרד הבריאות שיאפשר לרופאי משפחה לחלק רשיונות קנאביס רפואי לאחר הכשרה מסודרת. מכרז למגדלי קנאביס חדשים צפוי להתפרסם בקרוב.

לפני חודש וחצי קבע בג”צ כי ענף הקנאביס הרפואי לא יעבור לחברת ‘שראל’ ודרש ממשרד הבריאות שיגיש לו בתוך 60 יום תכנית להסדרת הענף באופן סופי. כעת פועלים במשרד להכנת תכנית מפורטת שתוגש עד סוף החודש לבית המשפט וכחלק ממנה מופק בימים אלו ספר הדרכה רשמי לרופאים ומטופלי קנאביס רפואי.

במהלך הדיון הסוער בועדת הסמים של הכנסת בשבוע שעבר, דיווחו גורמי משרד הבריאות כי בקרוב יחלו להסמיך רופאי משפחה לחלוקת קנאביס רפואי לחולים. “יפורסם ספר קנאביס להדרכת רופאי משפחה לחלוקת קנאביס רפואי,” נמסר. “הוא עדיין בשלב של הגהות על ידי פרופ’ משולם, מנכ”ל משרד הבריאות, ועדות שונות ורופאים.”

הספר הירוק

ספר הקנאביס החדש, המכונה ‘הספר הירוק‘, יופק מטעם משרד הבריאות ויהיה הספר הממשלתי הראשון מסוגו בעולם שמרכז את כל נושא הקנאביס, סוגי וזני הצמח, כמויות הטיפול המומלצות, השפעות פסיכואקטיביות וטיפוליות ועוד באופן רשמי. הספר יגשר בין המידע הנפוץ על סגולות הקנאביס, המערכת האנדוקנבינואידית והקשר ביניהם, לרופאים המעוניינים לספק קנאביס רפואי לחולים.

הספר הירוק
“הספר הירוק”

“מזה זמן רב שבמשרד פועלים להכנת ספר מסודר שיעשה סדר בענף הזה,” מסר גורם במשרד. “המטרה היא להנגיש לרופאים מידע על קנאביס שהיום לא מפורסם באופן מסודר בשום מקום. זהו ספר ראשון מסוגו שיהווה מפת דרכים לטיפול בקנאביס וככל הנראה יאומץ גם על ידי ארגוני בריאות גדולים בעולם.”

הספר יפורסם ברשת ויהיה זמין לקריאה באופן חופשי. עדכון: נחשף הספר הירוק.

מכרז למגדלי קנאביס

משרד הבריאות יגיש כאמור לבית המשפט את תשובתו להחלטה להסדרת הענף עד 60 יום לאחר ההחלטה הקודמת – כלומר עד ל-27.7. במסמך התשובה יפרט משרד הבריאות גם את התכניות להסדרה מחדש של אופן החלוקה – בין אם על ידי חברת ‘שראל’ ובין אם לאו – וצפוי לפתוח מכרז רשמי שיאפשר כניסה של מגדלי קנאביס רפואי חדשים.

“לא ייתכן שהשוק יוחזק על ידי 8 מגדלים בלבד,” מסר הגורם. “כאשר תאושר חלוקת הקנאביס הרפואי על ידי רופאי משפחה, ברור שמספר רשיונות השימוש יגדל משמעותית ויצמח מ-20,000 היום ועד אולי למאות אלפים. בהתאם גם יהיה צורך בהגדלת מספר המגדלים ולצורך כך יתפרסם מכרז.”

משרד הבריאות הודיע: מותר לעשן קנאביס בבתי חולים
הכירו את לירן – מסורב קנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר