מגלגל...

הסיכוי האחרון להצלת חייו של תינוק בן 10 חודשים: קנאביס

הוריו של אוליבר אוסבורן מקווים שתינוקם, בן 10 חודשים, יוכל לזכות בחייו חזרה. אוליבר לוקה בזן נדיר ביותר של מחלת האפילפסיה אשר מוביל למוות כמעט וודאי של הלוקים בו. והסיכוי האחרון שנותר לו הוא הקנאביס.

Migrating Partial Epilepsy, זהו שמה של המחלה אשר עלולה לגרום לעד 100 התקפים ביום ולמוות כמעט וודאי של כל הלוקים בה. עד היום היה נדיר שתינוקות וילדים הסובלים מהמחלה חיים אחרי גיל שבע, אך נקודת אור חדשה נדלקה במנהרה החשוכה בה נמצאים הוריו של הפעוט אוליבר אוסבורן, לאחר שגילו טיפול חדשני אשר עשוי לתת לילדם סיכוי לחיים.

char-web-horizontal-gallery
זן הקנאביס ‘שארלוט’

הטיפול החדשני נעשה בעזרת טיפות המרוכזות מזן הקנאביס Charlotte’s Web, אשר נקרא על שמה של שארלוט פיגי הקטנה, מי שניצלה בזכות השמן הייחודי ונחשפה לעולם בסרטו של ד”ר סנג’י גופטה ובעקבותה החלה הגירה של משפחות לקולורדו. טפטוף מרוכז של השמן, העשיר במיוחד ב-CBD, מתחת ללשון, עשוי להוביל להפחתה של עד 90% בכמות ההתקפים שחווה אוליבר, שבגילו הצעיר פירושה הוא ההבדל בין חיים למוות.

הוריו של אוליבר, ריק ודניאל אוסבורן, מקווים שמאמץ גיוס כספים יעזור להם לקבל את הטיפול החשוב ואף להעלות את המודעות הציבורית אליו בכדי שיגיע גם לבריטניה מולדתם. “אני מקווה שהטיפול באמת יגיע לבריטניה, זה יהיה צעד קדימה,” אומר ריק. “קראתי על שארלוט ועל הטיפול שהציל אותה. זהו צעד לא שגרתי ואפילו מוזר, אבל כאשר אתה דחוק לפינה, אתה מתחיל לחשוב על דברים כאלה.”

אוליבר אוסבורן
אוליבר אוסבורן

“אנשים שואלים אותי מדוע נותנים קנאביס כתרופה אם הוא אינו חוקי,” מוסיף ריק, ומעלה את אחת הבעיות העומדות בפני אנשים שאינם מודעים לנושא הקנאביס הרפואי במלואו. “הגעתי לקנאביס אחרי שהרפואה הרגילה לא עזרה לי, וניתוח לא היה אופציה. אני בסך הכל רוצה לעשות מה שיהיה הכי טוב לילד שלי ושיגדיל את הסיכוי שהוא ימשיך לחיות לצידי. הקנאביס הוא התקווה היחידה שלנו כרגע, ואני מתכוון להיאחז בו.”

בכדי לנסות ולגייס את הכסף הרב שיידרש לקבל הטיפול, משתתפים הוריו ובני משפחתו של אוליבר במסע אופניים בן 3 ימים במהלכו יגמעו 224 ק”מ. “אנחנו מקווים שייאסף מספיק כסף כדי להתחיל להניע את המחקר בתחום,” מוסרים בני המשפחה אשר נכון לכרגע מנסים לגייס כסף נוסף מקרן צדקה למען חולי אפילפסיה.

עד כה גייסו ההורים כבר למעלה מ-180% מסכום הכסף שביקשו, אך ניתן לתרום עוד עד ל-6.6. תרמו גם אתם למען אוליבר.

ראו גם: קנאביס ואפילפסיה – הסיפור האישי שלי
ראו גם: ילדים חולי אפילפסיה יקבלו קנאביס רפואי

לעדכונים אחרונים בנושא CBD לחצו כאן
המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר