הסוללה שתשדרג את מגדלי הקנאביס

כל מי שאי פעם גידל קנאביס בבית, יודע שהדבר כרוך בצריכת חשמל די גבוהה. בדרך כלל בגידול ביתי משתמשים ב-250W עד 1500W, אך בגידולים בהיקף נרחב יותר כמו חממות רפואיות, ופרוייקטים בקנה מידה גדול במיוחד, עניין החשמל הופך למרכיב עיקרי בגידול הצמחים. סוללה חדשה מבית TESLA תשדרג את יכולות המגדלים.

גידולי הקנאביס בארצות הברית צורכים היום 1% מאספקת החשמל באמריקה כולה. לכאורה זה לא נשמע הרבה כל כך, אך מדובר בכמות עצומה ומשמעותית עבור תחום האנרגיה מתעשייה זו בלבד, שעדיין נמצאת רק בראשית דרכה. צריכת החשמל עולה בהדרגתיות בתעשיית הקנאביס המתפתחת, וזו גם הסיבה שסוללה חדשה של חברת "טסלה" (TESLA) – המוכרת בזכות המכוניות החשמליות שהיא מייצרת – תהיה בעלת ערך רב לעתיד גידולי הקנאביס.

סוללת טסלה

הסוללה, ששמה PowerWall, בהספקים של 7 ו- 10 קילוואט־שעה (kWh) לגרסה הביתית, ו-100 kWh לגרסה שמיועדת לשוק העסקי ולרשויות מקומיות, נותנת פתרון לבעלי עסקים מכל תחום שצורכים כמות גבוהה של חשמל לצורך פעילות שוטפת. היא יכולה גם להיערם בקבוצות של 9 סוללות להגדלת קיבולת אחסון החשמל,

הסוללות הביתיות מיועדות להתקנה על הקיר (הן בתוך מבנים והן בחוץ), הן מעוצבות ומגיעות במספר צבעים. מידותיהן 130 ס"מ על 86 ס"מ ובעובי של 13 ס"מ בלבד. החיסכון המשמעותי ביותר בשימוש בסוללות מגיע מחיבור הסוללה לפאנלים סולאריים, שייצרו את החשמל במהלך היום וייאגרו בתוך הסוללה. את ההתקנה אגב, מבצעות חברות ישראליות כחול-לבן, אשר מתמחות בנושא.

טסלה סוללה קנאביס 2

3 ייעודים עיקריים תוכננו לסוללה הזו:

  • אחסון חשמל שנרכש מחוץ לשעות השיא של מחירי החשמל.
  • אחסון חשמל שנוצר על ידי אנרגיה סולארית.
  • וכמקור אנרגיה במקרה של הפסקות חשמל.

המהנדסים ב"טסלה" הבינו את גודל השוק של תעשיית הקנאביס, ואת התרומה שהם יכולים לתת להפחתת טביעת הרגל הפחמנית העצומה שחממות הגידול מייצרות, באמצעות שימוש בפאנלים סולאריים ואגירת החשמל בסוללות.

יתרון נוסף למגדלים הוא שמחזורי התאורה של הקנאביס לא ייפגעו במקרה של הפסקת חשמל – אירוע שעלול לגרום לנזק כספי רב במיוחד כשמדובר בכמות גדולה של צמחים. יש לזכור שבישראל למשל, תעריף השיא בעונת הקיץ גבוה כמעט פי 3.5 מתעריף השפל, כך שלצורך הפעלת התאורה והקירור, נוכל להשתמש הן באנרגיית השמש והן באנרגיה שנאגרה בשעות השפל.

טסלה סוללה קנאביס

עם זאת קיימות עדיין מספר סוגיות לא פתורות: ראשית, המחיר – שעומד כרגע על 3,000 ו-3,500 דולר בהתאמה לנפח, ולא מאפשר עדיין חיסכון משמעותי בחשמל עקב העלויות הגבוהות של הפאנלים הסולאריים וממיר המתח. מדובר על מחיר שלא כולל התקנה, ממיר מתח הסולארי, ואת הפאנלים הסולאריים עצמם. בנוסף, כמו כל סוללה, גם חייה של טסלה מוגבלים (אם כי Tesla מעניקה 10 שנות אחריות), כך שיהיה צורך ברכישת סוללה חדשה בעתיד.

במקביל חברות נוספות כמו LG ואחרות כבר נכנסות לפיתוח של סוללות לשוק הביתי והעסקי, כך שסביר להניח שהשוק הזה עוד יתפתח וישפיע על שיטת צריכת החשמל בתעשיית הקנאביס בכל העולם.

ראו עוד:
סוללות קנאביס: סיבי המפ יעילים בשמירת אנרגיה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט