הנשיא אובמה חנן 22 אסירי סמים

אובמה ממשיך להתבטא ולפעול כנגד המלחמה בסמים, וכעת, בצעד סימבולי, הוא משתמש בסמכות שלו להענקת חנינה נשיאותית כדי לשחרר 22 אסירי סמים אשר לטעמו כלואים לתקופה ארוכה שלא בצדק. עם זאת, רק אחד מהאסירים ריצה עונשים בגין עבירות קנאביס.

נשיא ארה"ב ברק אובמה חנן אמש (ג') 22 אסירים המרצים את עונשם בגין עבירות סמים שונות, בין השאר גם 8 אסירים המרצים עונשי מאסר-עולם. בכך הכפיל אובמה את מספר החנינות עליהן חתם הוא עצמו מאז 2009, עת כניסתו לתפקיד, וכן הכפיל את מס' החנינות עליהן חתם ג'ורג' וו. בוש במהלך 8 שנות כהונתו כנשיא הקודם של ארה"ב.

"במידה והנ"ל היו נשפטים על פי המדיניות והחוקים הנוכחיים, רבים מהם היו מסיימים זה מכבר את עונשי המאסר ואת חובם לחברה," הסביר היועץ לבית הלבן ניל אגלסטון בהודעה לתקשורת. "זאת מאחר ורבים מהם נשפטו במסגרת חוקים שפג תוקפם וריצו עונשי מאסר ארוכים – לעתים של יותר מעשור – תקופה ארוכה יותר מזו של אלו הנשפטים כיום בגין אותן עבירות."

אובמה "הודיע על מחוייבותו לעבוד למען הגינות במערכת הענישה ומתכוון לאפשר לשופטים להשתמש פחות בעונשי המינימום המחייבים על פי חוק".
אובמה "הודיע על מחוייבותו לעבוד למען הגינות במערכת הענישה ומתכוון לאפשר לשופטים להשתמש פחות בעונשי המינימום המחייבים על פי חוק".

"על אף שמדובר בהתקדמות," ישנה עוד עבודה רבה לפנינו," הוסיף אנגלסטון.

בסה"כ, מתוך 22 האסירים שקיבלו חנינה, 8 אף ריצו עונשי מאסר-עולם: 6 בגין עבירות הקשורות לסחר בקראק-קוקאין, אחד בגין עבירות הקשורות לסחר במת' ואחד בגין גידול של למעלה מ-1,000 שתילי קנאביס בלתי חוקיים.

"נמשיך לפעול לבחינת כל הדרישות לחנינה," מסר אנגלסטון. "על אף שחנינות הן כלי חשוב עבור אלו הדורשים צדק והגינות במערכת הענישה, זוהי כמעט תמיד האפשרות האחרונה, אשר באה לאחר הליכים ארוכים בבתי משפט וריצוי של שנים מאחורי סורג ובריח. הנשיא אובמה הודיע על מחוייבותו לעבוד למען הגינות במערכת הענישה ומתכוון לאפשר לשופטים להשתמש פחות בעונשי המינימום המחייבים על פי חוק."

"כפי שציינה מחלקת המשפטים, עונשי המינימום בגין עבירות בלתי אלימות הינם חמורים יותר לעתים מהעונשים המוטלים אף בגין עבירות אלימות," סיכם.

בשבוע שעבר הנשיא אובמה, שמגדיר את עצמו כמעריץ שרוף של סדרת הטלוויזיה "הסמויה", הזמין את יוצר הסדרה דייויד סיימון אל הבית הלבן לראיון. אובמה הסביר כיצד הסדרה גרמה לו להבין שהמלחמה בסמים נכשלה, והדגיש את המספר העצום של עברייני הסמים הלא אלימים, אשר מהווים את מרבית אוכלוסיית בתי הכלא הפדראליים. צפו בקטע מתורגם מתוך הראיון:

ראו עוד:
אובמה: "הלגליזציה תמשיך להתפשט בארה"ב"
אובמה: "אלכוהול מסוכן יותר ממריחואנה – חשוב שהלגליזציה תתקדם"
אובמה מתעקש: בעד הקלת העונשים על שימוש במריחואנה
בארי אובמה וכנופיית הצ'ום – על הרגלי העישון של נשיא ארה"ב

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט