מגלגל...
x

הניסיון של בנצי סאו להיכנס לענף הקנאביס הרפואי שנכשל

מי שהיה מועמד לשמש כמפכ"ל המשטרה, ניסה להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס באמצעות חברה בשם קנאסדק שבבעלות ציון חוה, המציגה עצמה כבעלת רישיונות גידול קנאביס בישראל. בפועל נראה שאין לה רישיונות כאלה

חברה בשם קנאסדק בע”מ גייסה לפני כמה שנים לשורותיה את קצין המשטרה הבכיר לשעבר, ניצב בדימ’ בנצי סאו, המשמש בה לדבריה גם לאחרונה, כמנכ”ל משותף, יחד עם מייסד החברה, ציון חוה.

לטענת חוה, בתצהיר רשמי שהוא הגיש לאחרונה לבית המשפט במסגרת הליך משפטי נגד אורלית בן נס, עובדת בחברה שהורשעה בעבירות בנייה, סאו עדיין משמש כמנכ”ל משותף.

גם במצגת שהפיצה החברה נטען במפורש כי סאו הוא מנכ”ל משותף, לצד סמנכ”ל הפיתוח העסקי שלומי פילו, סמנכ”ל הכספים ניסים לוי, כמו גם אסף בסון המוגדר כמומחה גידול קנאביס, נטע מטיס מנהלת מעבדות, אורן גבעוני סמנכ”ל שיווק ואורלית בן נס, ראש מחלקת קוסמטיקה ומי שהורשעה כאמור בשבוע שעבר.

צוות חברת קנאסדק, לכאורה, על פי מצגת שהפיצה החברה
צוות חברת קנאסדק, לכאורה, מתוך מצגת שהפיצה החברה

עם זאת, בשיחה עם מגזין קנאביס השבוע, סאו אומנם מודה שהתכוון להיכנס לענף הקנאביס, אך מכחיש כי מונה אי פעם באופן רשמי למנכ”ל חברת קנאסדק, זאת למרות הצהרות החברה.

לדבריו, “ציון חוה פנה אלי לפני כ-6 שנים עם רעיון למיזם, היו שיחות שאם המיזם יתפתח אשמש כמנכ”ל משותף, אך המיזם הזה למיטב ידיעתי לא התפתח ומעולם לא קיבלתי שקל אחד כשכר, אז אי אפשר להגיד שאני מנכ”ל.”

עוד לדבריו, “הרעיון היה להקים חברת קנאביס בינלאומית, נפגשנו עם מגייסים, אנשי עסקים, אנשים משוק ההון, מתחום הרפואה, אבל כדי להיות מנכ”ל צריך שיהיו ישיבות, פגישות… לא היו כאלה. הפעם האחרונה שנפגשתי עם ציון היו לפני כ-5 שנים”.

גם זה בטח יעניין אותך
בנצי סאו, מ"מ מפכ"ל המשטרה לשעבר, ניסה להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
בנצי סאו, מ”מ מפכ”ל המשטרה לשעבר, ניסה להיכנס לפעילות בתחום הקנאביס (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

במצגת של החברה נכתב גם כי החברה מחזיקה כביכול ברישיונות גידול וריבוי קנאביס רפואי בישראל ובקליפורניה, אם כי יש לציין ששמה של החברה לא מופיע כבעלת רישיון באתר משרד הבריאות.

כמו כן, ככל הידוע, בעלים של חברת קנאביס ישראלית לא רשאי להיות במקביל בעלים של פעילות קנאביס בארצות הברית, כך שעולה השאלה האם זה נתון מדויק.

סאו, ששימש בשלהי כהונתו כממלא-מקום מפכ”ל משטרת ישראל ואף היה מועמד להתמנות כמפכ”ל, מצטרף בכך לשורת קציני משטרה בדימוס שהצטרפו או ניסו להצטרף לענף הקנאביס. כזכור, מבין הבולטים שבהם ניתן למנות את המפכ”ל לשעבר יוחנן דנינו, כמו גם אליק רון, ברונו שטיין, יורם אוחיון ועוד.

חוה מצידו טוען בתגובה כי הוא בכלל שוהה כיום בתאילנד ופועל שם בתחום הקנאביס ושהמצגת המדוברת ישנה. לשאלה מדוע הגיש לבית המשפט תצהיר לכאורה שקרי, לפיו סאו משמש כמנכ”ל חברת קנאסדק והחברה בעלת רישיונות בתחום הקנאביס בישראל ובקליפורניה, לא רצה להשיב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר