מגלגל...

הניו יורק טיימס: “לפתוח את שוק המריחואנה לחופשי”

חודשיים לאחר סדרת מאמרי המערכת שפירסם הניו יורק טיימס בקריאה להפסקת המלחמה בקנאביס, קוראים כעת עורכי העיתון ללגליזציה במדינות ארה”ב. “השמיים בקולורדו לא נפלו, האיסור נכשל, הגיע הזמן לשחרר את שוק המריחואנה לחופשי,” כתבו.

לפני כחודשיים הופיעה לראשונה בהיסטוריה פרסומת מריחואנה ב’ניו יורק טיימס’, אחד העיתונים החשובים והנקראים בעולם. ההחלטה לאשר את התוכן החריג באה כחודש לאחר סדרת מאמרי מערכת יוצאי דופן שקראו כולם כאחד ללגליזציה של קנאביס, הסדרת השוק בחוק ולהפסקת רדיפת הצרכנים.

כעת נראה שבעלי ועורכי העיתון ממשיכים בקו בו נקטו ובמאמר מערכת חדש הם קוראים לתושבי אורגון ואלסקה להצביע בעד הצעות החוק ללגליזציה שתעלנה במאל עם בעוד חודש, נובמבר 2014. בשתי המדינות יבחרו התושבים האם ללכת בדרכם של תושבי וושינגטון וקולורדו, להמשיך את מה שמכונה כ’פיילוט הלגליזציה של ארה”ב’ ולהצביע בעד מכירת קנאביס באופן חוקי – או שמא להמשיך ולהשקיע משאבים ברדיפת הצרכנים ובאכיפת האיסור.

“האיסור נכשל, הגיע הזמן ללגליזציה”

“עשרות שנים של מעצרים בגין קנייה, מכירה ושימוש במריחואנה גרמו לנזק יותר משתרמו לחברה, וקבוצות מיעוט הושפעו ממדיניות זו ומהעונשים החמורים באופן בלתי הוגן,” כתבו עורכי העיתון. “מאחר ואלסקה, אורגון ומחוז קולומביה (וושינגטון הבירה) כבר אישרו שימוש במריחואנה רפואית, הרי זה הגיוני שהן תיקחנה את הצעד הבא.”

פרסומת מריחואנה ניו יורק טיימס
פרסומת המריחואנה של Leafly ב’ניו יורק טיימס’ (לחצו להגדלה)

“מתנגדי הלגליזציה הזהירו שהניסוי בקולורדו ייכשל, אבל השמיים שם לא נפלו והאיסור הוכח ככישלון מוחלט,” הוסיפו. “הגיע הזמן להביא את שוק המריחואנה החוצה אל המרחב החופשי ולהפסיק את המעצרים הבלתי הוגנים ואת האישומים שהרסו קהילות שלמות.”

“על המדינות לקחת אחריות”

“פיקוח ובקרה על הסם יכול לעשות אותו בטוח יותר לצריכה, ומערכת מיסוי הגונה תוכל להביא מקור רווחים חדש למדינות. רק השנה, מינואר עד יוני, קולורדו הרוויחה 18.9 מיליון דולר ממיסים,” סיכמו וקראו למדינות ארה”ב לקחת אחריות ולקדם לגליזציה בעצמן.

“טוב היה אם הממשל הפדרלי היה מסיר לחלוטין את האיסור על מריחואנה כך שהמדינות תוכלנה ליישם מדיניות משל עצמן מבלי לחשוש מפשיטות על בתי תושביהן בגלל שהפרו את החוק הפדרלי, אבל מאחר והקונגרס לא הראה שום סימן בכיוון זה, עדיף למדינות לקחת את המושכות לידיהן ולא לחכות לאיזו התגלות של הבית הלבן, שייתכן ולעולם לא תגיע,” קבעו.

ראו עוד:
חצי שנה של לגליזציה בקולורדו – ואלו התוצאות
אורגון ואלסקה בדרך ללגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר