הנאשמים בגידול 5 טון קנאביס חשבו שהם עובדים ב’תיקון עולם’

החממה המשוכללת שנחשפה בניצני עוז ובה אלפי שתילי קנאביס בלתי חוקיים בשווי 80 מיליון ש”ח היתה כל כך משוכללת, שהעובדים בה האמינו כאשר נאמר להם שמדובר בחווה חוקית לגמרי של חברת ‘תיקון עולם’, כך לפחות הם טוענים בחקירתם.

7 דונם של חממות קנאביס משוכללות נחשפו בחודש שעבר בישוב ניצני עוז בשרון. שוטרים שפשטו על המקום עקרו מהחממה אלפי שתילים שלפחות על פי דיווח המשטרה הגיעו למשקל של 5.5 טון. שווי המריחואנה בשוק השחור על פי הדיווח עומד על לא פחות מ-80 מיליון ש”ח.

אך כעת מסתבר, כך על פי דיווחים שהגיעו למערכת מגזין קנאביס, שהחממות היו כל כך משוכללות ומתקדמות שהעובדים בה – אלו שנתפסו בפשיטת המשטרה – חשבו שהם עובדים בחווה חוקית הפועלת ברשיון משרד הבריאות.

החממה שנחשפה:

מהמידע שהגיע לידינו טענו העובדים בחקירתם כי מנהל החווה שקיבל אותם לעבודה אף הצהיר בפניהם כי מדובר בחווה חוקית של חברת הקנאביס הרפואי המוכרת ‘תיקון עולם’ וכי הם חשבו לכל אורך הדרך שהם עובדים ברשיון.

מלבד תנאי הגידול המתקדמים בחווה נתון נוסף שגרם לעובדים להאמין שמדובר בחווה חוקית הוא האבטחה המוגברת מסביב לשטח החממות, מצלמות במעגל סגור שהיו במקום ופעלו בכל רגע נתון וההקפדה על התנהלות מסודרת ונקייה.

אך הדבר המשכנע ביותר כנראה היה תעודות ומסמכים, שאולי היו מזויפים, שהוצגו להם על ידי מנהל המקום ובהם הופיעו מספרי רשיון של החברה ונתונים שאמורים היו לגרום להם להאמין שמדובר בהתנהלות חוקית.

לצערם נכון להיום המערכת לא מקבלת את טענותיהם וקובעת כי הן אינן מתיישבות עם חומר הראיות בתיק החקירה.

“טענת הנאשמים כי עבדו באופן חוקי, או שהוצג להם מצג שווא לפיו מדובר בחווה חוקית, אינה מתיישבת עם חומר הראיות בתיק, אשר יוצגו לביהמ”ש במסגרת ההליך,” נמסר למגזין קנאביס מפרקליטות מחוז מרכז.

השמדת הצמחים:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט