חיפוש לא חוקי: המשטרה תפצה נאשם שנתפס עם קנאביס

חשוד שבחיפוש בביתו נמצאו 450 גרם קנאביס יזכה לפיצוי בסך 1,000 ש"ח מהמשטרה לאחר שהתברר שהחיפוש נעשה ללא צו כדין. הוא נאלץ לשהות 24 שעות במעצר ובכוונתו להגיש כעת תביעה נגד המשטרה.

התנהלותם של שוטרים אשר פשטו אתמול (ג’) על ביתו של ע’ ומצאו בו שקית קנאביס במשקל 450 גרם, אילצה את המשטרה לשחרר את הנאשם לביתו ולשלם לו פיצוי כספי בסך 1,000 ש”ח לאחר שהסתבר שהחיפוש נעשה ללא צו חיפוש כחוק.

ע’, תושב השרון, נעצר בתום החיפוש בביתו ונלקח לחקירה בסיומה נשלח לעמוד בפני השופטת חגית בולמש בבימ”ש השלום בפתח תקווה. בדיון טען נציג המשטרה רס”ב יוסי קריץ כי כן היה בידי השוטרים צו חיפוש חתום כדין.

סניגורו של ע’, עו”ד שאדי נטור, טען כי מרשו עומד על כך שלא הוצג בפניו צו חיפוש, וביקש מהשופטת לצאת להפסקה על מנת לאפשר לנציג המשטרה רס”ב קריץ לאתר עותק מהצו שלטענתו ישנו.

לאחר ההפסקה הודה רס”ב קריץ כי למעשה החיפוש נעשה ללא צו חיפוש כלל, ואף קיבל את טענת עו”ד נטור לפיה אחד השוטרים כנראה רשם בדוח הפעולה כי כן היה בידיו צו למרות שזו אינה האמת לכאורה.

“מדובר במעצר לא חוקי,” הסביר עו”ד נטור לשופטת בולמש. “מדובר בחשוד ששהה במעצר במשך 24 שעות בתחנת המשטרה ועל כן אבקש מבית המשפט לפסוק הוצאות לטובת מרשי”. עוד הוא הוסיף כי בכוונתו להגיש תביעה כתוצאה מהליך הסרק.

בתום הדיון פסקה כאמור השופטת בולמש כי החיפוש אכן נעשה ללא צו חיפוש חוקי, דחתה את בקשת הארכת המעצר של המשטרה, וחייבה את המשטרה לפצות את ע’ בסכום של 1,000 ש”ח.

“בפני בית המשפט לא הוצג צו החיפוש על אף שניתנה למשטרה הזדמנות להמציא צו זה,” כתבה השופטת בהחלטתה. “מכאן עולה כי על פניו קיים חשש כי מעצרו של החשוד והחיפוש בביתו נעשו שלא באמצעות צו כדין”.

עוד הוסיפה השופטת כי “לאור זאת אני מורה על שחרורו של החשוד לאלתר וללא תנאים ומורה כי הפרוטוקול יועבר לידי מפקד תחנת מודיעין ובילוש על מנת לבחון את הטענות ובכלל זאת חוקיות החיפוש והתפיסה”.

לבסוף פסקה כי “מאחר והחשוד הגיע לבית המשפט עצור אך לא קיים בתיק בית המשפט צו חיפוש ותפיסה, אני מורה כי המבקשת תשלם לחשוד סך של 1,000 ש”ח.” את הסיפור חשף לראשונה כתב “כאן” רועי ינובסקי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר