המשטרה תקים תנועת נוער חדשה: “נחנך לציות לחוק”

“נחנך את בני הנוער לציות לחוק” – מפכ”ל המשטרה הודיע הבוקר (ד’) בכנס הרצליה כי משטרת ישראל תחל בעוד כשלושה חודשים בפיילוט ראשון מסוגו של הקמת תנועת נוער ייעודית של המשטרה.

הצופים, הנוער העובד והלומד, בית”ר ומכבי לא לבד: בנאום שנשא הבוקר (ד’) בכנס הרצליה השנתי, הודיע מפכ”ל המשטרה ניצב רוני אלשיך על הקמת תנועת נוער חדשה של המשטרה.

בהודעת המשטרה נכתב כי מדובר בפיילוט שיחל בחודש ספטמבר הקרוב ומטרתו לחנך את בני הנוער בישראל לציות לחוק. “בספטמבר נתחיל פיילוט של הקמת תנועת נוער,” אמר. “אנחנו מאמינים בחינוך דרך בני הנוער ונפעל להעלאת נורמת הציות לחוק”

בדיווח של כתב ‘ישראל היום’ איציק סבן נמסר כי “חניכי התנועה ילבשו מדים הדומים למדי שוטר, ובמקום עניבות צבעוניות הם יענדו דרגות וסמלים. ההשתתפות בתנועה תהיה חלק מהמעורבות החברתית של תלמידים בקהילה, בתקווה שבעתיד הם יתגייסו לשורותיה.”

“מדובר בפרויקט ראשון מסוגו, שעל הקמתו שוקדים בצוותא המשטרה, משרד החינוך, רשויות מקומיות והמשרד לביטחון הפנים,” נכתב עוד. “בימים אלה נעשית במחלקת השיטור הקהילתי באגף המבצעים של המשטרה עבודת מטה בנושא, ופיילוט ראשון אמור לצאת לפועל בחודש ספטמבר ויימשך כשנה בחמש רשויות מקומיות: באר שבע, קריית גת, רהט, רעננה ועיר נוספת במרכז הארץ. בשלב הראשון יהיו מדריכי התנועה שוטרים, לצד עבודתם, ובהמשך הכוונה היא להפוך את התנועה לתנועה ארצית ממוסדת.

“מדובר בשלב הראשון על גיוס של כמה מאות תלמידים בגילי 15 עד 18, שהשתתפותם בפעילויות התנועה תהיה במדים הדומים למדי שוטר, ועליהם דרגות וסמלים בהתאם להיררכיה הקיימת בשאר תנועת הנוער,” הוסבר. “חניכי התנועה יקבלו העשרה ודגשים בנושאי משטרה דוגמת קיום חוקים וערכים, יעברו סדנאות להעצמה אישית, ישתתפו בפעילויות חוויתיות ומנהיגותיות, וישתתפו בסדנאות חבלה, נהיגה בטוחה, הרצאות על סמים ואלכוהול, נהיגה בשכרות, גלישה בטוחה, זיהוי פלילי ועוד.”

עוד אמר ניצב אלשיך כי “בשיטור הקלאסי אנחנו שמים משקל רב על מניעה מצבית – השקעה בפעילות מניעת פשיעה של האזרח הנורמטיבי והעלאת נורמת הציות לחוק” וכי “בעצם היותנו לובשי מדים אנחנו יכולים לשנות התנהגות אנושית בהרתעה, באכיפה ובהסברה”.

כנס הרצליה, או בשמו המלא, כנס הרצליה על מאזן החוסן והביטחון הלאומי, הוא כנס שנתי שמארגן מאז שנת 2000 המכון למדיניות ואסטרטגיה ובי”ס לאודר לממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה.

תגובות נזעמות להודעה לא איחרו לבוא מצד גולשים:

המשטרה טרם מסרה תגובתה לידיעה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט