מגלגל...

המשטרה פסלה את הבעלים של חברת “צוות שגיא” מעיסוק בקנאביס

היחידה לקנאביס רפואי והמשטרה הודיעו לאסנת כתריאל, הבעלים של חברת "צוות שגיא" העוסקת באבטחה ובשינוע בתחום הקנאביס הרפואי, כי לא תוכל עוד לעסוק בתחום, כנראה לאור דברים הקשורים לבעלה, אלון כתריאל

חברת “צוות שגיא”, חברת אבטחה מוכרת יחסית הפועלת גם בתחום השינוע של קנאביס רפואי מזה כשלוש שנים, אם כי מחזיקה נתח קטן יחסית ומתמקדת בעיקר בשילוח בין בתי מסחר לבתי מרקחת, תתקשה בשלב זה להמשיך לפעול בענף: בעלי החברה, אסנת כתריאל, נפסלה מעיסוק בתחום הקנאביס על ידי היק”ר, היחידה לקנאביס רפואי, על בסיס המלצה של משטרת ישראל.

אסנת כתריאל - בעלי חברת האבטחה "צוות שגיא" (צילום:ללא קרדיט)
אסנת כתריאל – בעלי חברת האבטחה “צוות שגיא” (צילום:ללא קרדיט)

החלטת היק”ר לפסול את אסנת כתריאל מעיסוק בתחום הקנאביס באה כחצי שנה לאחר שהיק”ר והמשטרה פסלו בחודש מאי השנה (2022) את בעלה, אלון כתריאל, מתפקידו כמנהל הבטיחות של החברה, על בסיס חקירה פלילית שנפתחה נגדו שנתיים קודם לכן בחשד שבמסגרת תפקידו כמנהל חברת האבטחה מסר נשקים לאנשים שלא הוכשרו לכך או שלא היו עובדי החברה.

לטענת עו”ד דני גרינברג, המייצג את בני הזוג, אסנת נפסלה רק בגלל אותה פרשה של בעלה אלון, וזאת למרות שהחקירה הפלילית נגדו כבר נגנזה לפני כשלושה חודשים ועל אף שאסנת בעצמה כלל לא קשורה לאותה פרשה. לדברי עו”ד גרינברג מדובר בתקדים, במסגרתו “לראשונה היחידה לקנאביס רפואי מחילה חטאים של בן זוג להכשרת פסילה (לעיסוק בתחום הקנאביס, מ.ק)”.

יש לציין שלא בטוח שטענתו של עו”ד גרינברג בדבר ה”תקדים” לכאורה היא לגמרי נכונה, שכן כזכור, ורד רוזן, אשתו של ברק רוזן, המנהל בפועל את חברת תיקון עולם קנביט, מסרה לאחרונה את מניותיה לבנו של ברק, בן רוזן, לאחר שככל הנראה גם היא נדחתה מעיסוק בתחום. היא כזכור קיבלה את מניותיו של בעלה, ברק רוזן, שנדחה מעיסוק בתחום עקב “מידע מודיעיני” דומה. כלומר, גם במקרה של ורד רוזן נדחתה אפשרותה לעיסוק בתחום בגלל מעורבות כלשהי של בעלה.

אלון כתריאל עם "הצל" יואב אליאסי (צילום מסך: פייסבוק)
אלון כתריאל עם “הצל” יואב אליאסי (צילום מסך: פייסבוק)
אלון כתריאל עם "הצל" יואב אליאסי (צילום מסך: פייסבוק)
אלון כתריאל עם “הצל” יואב אליאסי (צילום מסך: פייסבוק)

כך או כך, במסגרת ההחלטה לפסול את אסנת כתריאל מעיסוק בתחום הקנאביס, הודיעה לה היק”ר כי כדי שחברת “צוות שגיא” תוכל להמשיך לפעול בתחום הקנאביס עליה להעביר או למכור את מניותיה לאחר, כך שלא תיחשב “בעל עניין” (בעלת יותר מ-5% ממניות החברה). לטענת עו”ד גרינברג, “מדובר בהחלטה בלתי הפיכה לפיה היא נדרשת להיפטר מכל נכסיה כולל רישיונות נוספים שמחזיקה החברה לרבות מכירת תכולת חדר נשק”.

בשלב זה נתנה היק”ר לכתריאל ארכה לפסילתה הסופית עד סוף חודש פברואר 2023, על מנת שתוכל להשלים את העברת המניות. עו”ד גרינברג, שהגיש אתמול (א’) עתירה בעניין זה לבית המשפט, בטוח שהוא יצליח לבטל את ההחלטה ולהשיב את רישיון העיסוק של מרשתו לפעילות התחום הקנאביס. בינתיים, במקביל לעתירה, שצפויה לעלות לדיון ראשון בעוד כשבועיים, הוא הגיש בקשות לצו ביניים להקפאת ההנחיה.

אסנת כתריאל (צילום מסך: טוויטר)
אסנת כתריאל (צילום מסך: טוויטר)

חברת “צוות שגיא”, שהוקמה בשנת 2008 על ידי אסנת ואלון ועוסקת כאמור בעיקר בתחום באבטחת מסיבות, אירועים ומשחקי כדורגל, נכנסה לפעילות בתחום הקנאביס בשנת 2019 בתחום שינוע סחורה. החברה קיוותה לקבל בקרוב גם אישור לבקשת רישיון לבית מסחר לקנאביס, דבר שלפחות בשלב זה, כל עוד אסנת עדיין עומדת בראש החברה, כנראה לא יקרה. במקביל לעתירה שהגישה אסנת מתנהלת עתירה דומה גם מצד בעלה אלון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר