מגלגל...

המשטרה על אירוע הקנאביס הערב: נאפשר מחאה, נפעל לאכיפה

2,000 אישרו הגעה לאירוע הקנאביס שייערך היום אחה”צ בירושלים. המשטרה מגיבה הבוקר לראשונה: “המארגנים לא ביקשו רשיון – נאפשר את חופש הביטוי והמחאה ונפעל בהיבטי אכיפה,” נמסר. צוות של רשת CNN יגיע לסקר את האירוע. המארגנים קוראים “להביא פרחים לסחר הוגן”.

היום (ה’) אחה”צ, החל מהשעה 16:20, יתקבצו לכל הפחות כמה מאות צרכני קנאביס ותומכי לגליזציה ב’גן הורדים’ הצופה אל כנסת ישראל, לחגוג את ‘יום הקנאביס הבינלאומי’ הנחגג מדי שנה ב-20 באפריל.

האירוע, שהחל כ’ליל הבאנגים‘ הפרוע בשנת 2014 כשהמשטרה לא אפשרה לחוגגים להיכנס לגן, והמשיך במתכונת ‘פיקניק קנאביס‘ רגוע ושליו בשנים שלאחר מכן, יערך השנה בסימן ‘חנוכת גן הקנאביס‘.

בדף האירוע בפייסבוק אישרו הגעה כבר למעלה מ-2,000 אנשים ולמקום צפויים להגיע גם צוותי תקשורת, בין השאר ממגזין קנאביס, מערוץ 10 ואפילו מרשת CNN העולמית.

בתגובה לפניית המגזין מסרה הבוקר המשטרה התייחסות ראשונה לאירוע: “מארגני האירוע לא פנו לקבלת רישיון לקיום האירוע. משטרת ישראל תפעל עפ”י דין הן כדי לאפשר את חופש הביטוי והמחאה והן בהיבטי אכיפה.”

בינתיים מארגני האירוע פרסמו תשובות לשאלות נפוצות לקראת האירוע היום, כולל “קריאה למוכרי פרחים להביא זרעים ופרחים מכל הסוגים”.

גם זה בטח יעניין אותך

“האירוע מתחיל רשמית בשעה 4:20 אחה”צ וכדאי להביא כל מה שהייתם מביאים לפיקניק וכל מה שעולה על דעתכם שרצוי לכם בשביל להעביר כמה שעות של כיף בערב אביב ירושלמי (מחצלות, כלי נגינה, מצלמות, סלולריים טעונים ומטענים ניידים, שתייה, מאנצ’, ומשהו לעשן כמובן),” כתבו.

“אין ‘תכנית אמנותית’. לא במה, לא הופעה ולא נואמים,” הוסיפו. “זה חלק מהכיף באירועי ליל הבאנגים, הזדמנות למפגש עם אנשים יפים ואנרגיות טובות, רק אנחנו, נטו. כל אחת ואחד מוזמנים לפי יכולותיהם וכישוריהם להעשיר את האווירה בכל דרך.”

לסיום הדגישו כי “אלימות היא לא הדרך שלנו” והמליצו להביא מצלמות ולצלם כל מקרה חריג. “בכל מקרה, קחו בחשבון – כל עוד מדובר בצריכה עצמית, הסיכון להיפגע נמוך מאוד. תזכרו שאתם לא לבד ויש המונים בדיוק כמוכם. למשטרה אין יכולת מול המון שכזה, בפרט כשהוא לא מספק להם בדל סיבה להפעיל אלימות,” כתבו. “אם חלילה נתקלתם בשוטרים שמערימים קשיים, רצוי לא להיכנס לעימותים ולא להגיב בצורה שתסכן את שלומכם.”

לקראת האירוע תלו אמש פעילים ירושלמים שלט הזמנה מול תחנת המשטרה ב’מגרש הרוסים’, בו נכתב “מדינת ישראל את שיכורה, בואי לעשות שאכטה”:

עבור מי שלא בטוח אם להגיע, הנה 7 סיבות טובות מדוע כן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר