המשטרה סגרה את ה’קנאביס קאפ’ באמסטרדם

ה’קנאביס קאפ’, אירוע הקנאביס הגדול והותיק ביותר בעולם, נסגר הבוקר כבר ביומו הראשון. שוטרים פשטו על המקום, סגרו את האירוע ואיימו לעצור את המשתתפים. זו הפעם הראשונה מזה 27 שנה שהאירוע נסגר בטרם עת.

ה’קנאביס קאפ’ (“גביע הקנאביס”) – המונדיאל של עולם הקנאביס הנמשך שבוע ונערך מדי שנה באמסטרדם מזה 26 שנים (זו השנה ה-27), סוחף אליו אלפי מבקרים מכל רחבי העולם, ובדומה לשנה שעברה, גם השנה הגיע כתב מגזין קנאביס לאירוע, אך התאכזב לראות שלראשונה בהיסטוריה סגרה המשטרה את המקום כבר ביומו הראשון של הפסטיבל.

הבוקר (א’) הגיעו אלפי מבקרים נרגשים לשערי הקנאביס קאפ באמסטרדם והתאכזבו לגלות שערים סגורים. מאות שוטרים שהגיעו למקום גירשו את המבקרים ואיימו על מארגני האירוע, מנהלי מגזין HIGH TIMES, כי אם ימשיכו לקיימו תיאלץ המשטרה לעצור אותם ואת כלל המשתתפים.

“למען בטחונכם – איננו רוצים שתיעצרו,” כרז נציג המארגנים מחוץ לשערי האירוע אל מול מאות מבקרים מבולבלים. “כרגע האירוע נמשך כרגיל, אבל היום הזה גמור.”

צפו בהודעה:

גם זה בטח יעניין אותך

“כפי שכבר בוודאי שמעתם, נאלצנו לשנות את התכנית המקורית את הקנאביס קאפ שהיה אמור להיפתח היום באמסטרדם,” כתבו מנהלי האירוע בהודעה שנשלחה למוזמנים לפני שעה קלה. “חשוב לנו שכולם יידעו שמעולם לא היינו מאפשרים הקמת הדוכנים או פתיחת האירוע מבלי שהיו לנו האישורים הנדרשים לכך,” הדגישו.

“הבוקר הודיעו לנו גורמי האכיפה כי אם נמשיך את האירוע, כל הפסטיבל ייסגר וכל משתתפיו ייעצרו,” כתבו. “ב-26 שנים שהאירוע הזה מתקיים, מעולם לא נרשמו כל אירועי אבטחה חריגים, פגיעות בריאותיות או עבירות על החוק.”

“אנו מתנצלים על התקלה שנגרמה,” סיכמו המארגנים, שמקווים שיוכלו להמשיך את האירוע כרגיל ממחר. בהודעה הבטיחו כי חלק מן האירועים יימשכו כסדרם גם בהמשך השבוע, אך כפי הנראה במקום אחר. “אנחנו רוצים שכולם ידעו שכל הסמינרים ייתנהלו כסדרם בימים שני ושלישי במקום המקורי. נעדכן בהמשך היכן ייערך האירוע בימים רביעי וחמישי.”

במהרה עזבו המבקרים את המקום ונסעו למרכז העיר להתיישב בעשרות הקופישופס באזור, שהיו מלאים עד אפס מקום עד שעות אלו ממש.

לאחר סגירת האירוע הודיעו המארגנים על חוקים חדשים להשתתפות: מותר להחזיק רק עד 5 גרם קנאביס, שוטרים יאכפו את החוק ויבצעו חיפושים בתיקים, חל איסור על שימוש ב’דאב’, וקסים ובמיצויים מרוכזים של קנאביס, זאת בהתאם לחוק ההולנדי וכן מעתה אסור לחלוק קנאביס או מוצרי קנאביס עם מבקרים אחרים באירוע.

ראו עוד:
קנאביס קאפ 2013 באמסטרדם – סיכום אירוע
המדריך המלא לסטלן באמסטרדם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר