נעצרה פעילות הקנאביס בבית המרקחת מקס פארם של האחים גינדי

מכירות הקנאביס בבית המרקחת הפופולרי "מקס פארם", מהמובילים בתחום הקנאביס הרפואי, נעצרו בהוראת הרוקחת המחוזית לאחר ביקורת פתע שערכה המשטרה במקום.

הרוקחת המחוזית הודיעה הבוקר (ב') על עצירת פעילות הקנאביס של בית המרקחת 'מקס פארם' בחולון – מבתי המרקחת הפופולריים ביותר בתחום הקנאביס וכזה שמיתג עצמו כבית מרקחת יעודי לקנאביס, כולל מכירת מוצרי עישון ואידוי וכיוצ"ב.

'מקס פארם' הוא אחד משלושת בתי המרקחת הפרטיים המצליחים ביותר בתחום הקנאביס בישראל, מה שהוביל לכך שהמשקיעים המפורסמים, האחים כפיר ומנור גינדי, רכשו שליטה על בית המרקחת דרך חברתם "קאנומד", כפי שדיווחנו לראשונה.

דבר הפשיטה על 'מקס פארם' ועצירת פעילות הקנאביס טרם פורסמה ע"י 'קאנומד' לבורסה, אך מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי מדובר בתוצאה של ביקורת פתע שנערכה במקום ללא תיאום מראש עם מנהל הסניף לירן מקסימוב.

מבדיקה נוספת של מגזין קנאביס עלה כי לפני מספר ימים הגיע למקס פארם קצין המשטרה האחראי על תחום הקנאביס לצורך ביצוע בדיקת פתע. בכספת ומחוצה לה התגלו כ-50 ק"ג קנאביס על אף שהרישיון מתיר לבעלים להחזיק עד כ-15 ק"ג בלבד.

מנהל הסניף מקסימוב טען בפני קצין המשטרה כי מי שאישר לו בעל פה להחזיק את הכמות הגדולה יותר הוא נציג היק"ר האחראי על התחום, דוד שוורץ. לטענת מקסימוב האישור משוורץ ניתן לו בעל פה, אך המשטרה לא קיבלה את ההסבר בשלב זה.

הקצין הופתע מהדברים וביקש לבצע בדיקה עם שאר הגורמים האמונים על התחום. לאחר מס' ימים, בתום הבדיקה, הגיעה היום כאמור לסניף הרוקחת המחוזית והודיעה למקסימוב כי עליו לעצור לאלתר את מכירות הקנאביס הרפואי עד בירור הנושא.

לא ידוע בשלב זה מתי תחזור פעילות הקנאביס של בית המרקחת 'מקס פארם' לסדרה, אך מוערך כי מדובר בעניין מנהלתי טכני שיוסדר ככל הנראה תוך מספר ימים, לאחר שימוע שצפוי להיערך למנהל מקסימוב ביחידה לקנאביס רפואי או במשטרה.

עדכון (26.5): בדיעבד מסתבר שנתפסו במקום 54 ק"ג, כלומר יותר מהמותר המקסימלי, לפיכך מוערך כי פעילות הקנאביס של 'מקס פארם' לא תחזור לפעילות תוך מספר ימים בלבד כפי שהוערך בתחילה. כלל הקנאביס של בית המרקחת הוחרם ע"י המשטרה.

יש לציין כי למשטרה יש סמכות לסגור לחלוטין בית מרקחת, שפעל לכאורה בניגוד להנחיות בתחום הקנאביס הרפואי, ואף לעצור את מנהליו – מה שלא נעשה במקרה זה.

ביקורת הפתע במקס פארם דומה במאפייניה לביקורת שנערכה לפני כחצי שנה בבית מרקחת אחר בגוש דן (השם שמור במערכת), בתומה נסגרה החנות לחודש ימים עקב הפרה: חבילת קנאביס שנשמרה בצד למטופל מחוץ לכספת ועוררה את חשד הפקחים.

האחים כפיר ומנור גינדי, בעלי השליטה, כמו גם מנהל הסניף לירן מקסימוב, העדיפו שלא למסור תגובה לידיעה וטרם דיווחו אודות המקרה לבורסה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט