טוען...

המשטרה מציעה: מטופלי קנאביס לא יורשו לנהוג – אך יסעו באוטובוס בחינם

משרד הבריאות מנסה לקדם תקנה חדשה שצפויה שוב להפוך את כל מטופלי הקנאביס הרפואי לעבריינים בפועל. במשטרה מתנגדים לכל הקלה ומציעים לאסור את הנהיגה ובמקום זאת להציע נסיעות חינם בתחבורה ציבורית.

רק לפני שעה קלה דיווחנו על אירוע שהתרחש השבוע בו המשטרה פסלה את רישיון הנהיגה של מטופל קנאביס רפואי, לאחר שזה הודה כי עישן קנאביס 6 שעות לפני הנהיגה.

בכך המשטרה התעלמה מתקנה שפורסמה לפני כחצי שנה ועליה חתום ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיה מותרת הנהיגה למטופלי קנאביס רפואי כל עוד צריכת הקנאביס התבצעה לפחות 3 שעות בטרם הנהיגה.

המשטרה טענה הערב בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי אותה תקנה מדוברת כלל לא אושרה באופן סופי ולא עודכנה ברשומות, ועל כן אינה בתוקף.

כעת, שעות בודדות לאחר פניית מגזין קנאביס לדוברות המשטרה ולמשרד הבריאות, מדווח כתב החדשות משה נוסבאום כי במשרד הבריאות מנסים לקדם תקנה אחרת, שונה מקודמתה.

על פי הדיווח תתיר התקנה החדשה למטופלי קנאביס רפואי לנהוג, אך במגבלה שונה, חדשה, וללא קשר לזמן שחלף מרגע השימוש.

לפי הפרטים שנמסרו משרד הבריאות מעוניין להתיר נהיגה ברכב למטופלי קנאביס רפואי כל עוד בגופם לא יימצאו יותר מ-5 נאנוגרם THC לכל מ”ל דם.

יש לציין שכלל לא מדובר בפתרון יעיל, שכן 5 נאנוגרם למ”ל דם הינו מספר נמוך מאוד שעשוי כמעט בודאות להישאר בגוף של צרכני קנאביס קבועים, כמו המטופלים, גם עד שבועיים ויותר לאחר השימוש.

לשם השוואה בקולורדו קבעו גבול של 15 נאנוגרם למ”ל, שגם הוא נחשב לנמוך מדי וספג ביקורות קשות מצד צרכני הקנאביס במדינה. לפיכך תקנה חדשה זו של 5 נאנוגרם כלל לא “תציל” את המטופלים מכתבי אישום בגין נהיגה תחת השפעת סמים.

במקביל דווח כי במשטרה מתנגדים לרעיון זה, ומציעים במקומו חלופה מוזרה: נסיעה חינם בתחבורה ציבורית למטופלי קנאביס רפואי. ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים גם כן מתנגדים להצעת משרד הבריאות.

ממשרד הבריאות נמסר לחברת החדשות בתגובה כי “משרד הבריאות מבין את החשיבות הלאומית של מלחמה בתאונות הדרכים, יחד עם זאת הוא עומד מאחורי התקנות שאותן הפיץ על מנת לאפשר גם לחולים בעלי רישיון קנאביס רפואי לנהוג. עמדת משרד הבריאות מבוססת על מדיניות של מדינות רבות בעולם ומתייחסת רק למטופלים המחזיקים רישיון שימוש בקנאביס רפואי.”

בקרוב כזכור עתיד להיכנס לתוקפו התיקון לחוק התעבורה שיאפשר לראשונה למשטרה לבצע בדיקות רוק לנהגים לאיתור שרידי THC, וזאת אף ללא חשד סביר. המכשיר שכנראה יהיה זה בו תשתמש המשטרה נחשף כאן במגזין בשבוע שעבר.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר