תמר זנדברג למשטרה: “לא תסגרו את האינטרנט”

בדיון בכנסת העלו נציגי המשטרה את הקושי עימו הם מתמודדים בנסיונות למנוע כניסת סמים מסוכנים מחו”ל למדינת ישראל. “חנות הזרעים ‘זרע ישראל’ יושבת על שרת בבריטניה, מה שמקשה עלינו לסגור את האתר,” הסבירו. יו”ר הועדה תמר זנדברג, השיבה: “לא תסגרו את האינטרנט”. וגם – איך הגיע עלה קנאביס לדיון?

חנות הזרעים “זרע ישראל“, שהוקמה לפני כשנה, עמדה במרכז הדיון שנערך השבוע בועדת הסמים של הכנסת. על אף שהדיון עסק בנושא סמי הפיצוציות וה’נייס גאי’ למיניהם, דובר המשטרה חשף נתח מקשיי המאבק של גורמי האכיפה עם הטכנולוגיה ההולכת ומתפתחת.

משטרת ישראל בועדת הסמים
משטרת ישראל בועדת הסמים (צילם: רמטין)

בעוד שבעבר היה מספיק להרים מארב בפינת רחוב או להתנכל לסטודנטים המבלים בחוף הים, עכשיו נאלצות הרשויות להתמודד עם רשת אינטרנט פתוחה ואנונימית. “אלו הצרות שלי,” הסביר נציג המשטרה, “ניתקנו והסרנו אתרים וקווי טלפון בארץ. אבל הבעיה היא שבעולם האינטרנט יש ספקי תכנים, ספקי שירות וספקי גישה.”

“אם אני רוצה להסיר אתר שנקרא ‘זרע ישראל’ והשרת יושב בבריטניה, אין לי סמכות שיפוטית שם, אני לא יכול להפעיל את החוק הישראלי על מדינה אחרת.”

בתגובה השיבה לו יו”ר הועדה זנדברג כי “לא תוכל לסגור את האינטרנט”.

צפו:

גם זה בטח יעניין אותך

ואכן למעשה אין כל הבדל בין חנות הזרעים “הישראלית” לכל חברת זרעים אחרת שיושבת באחת ממדינות אירופה המתקדמות – מלבד השפה העברית כמובן. בעולם ישנן מאות חנויות זרעים מסוג זה ובבריטניה עצמה פועלות אותן חנויות מתוקף חוק המתיר החזקת זרעי קנאביס לאספנות וכל גולש יכול לרכוש זרעים בקלות ולקבל אותם במעטפה לכל מקום בעולם.

בראיון שערך עם Ynet אמר מנהל החנות: “בלונדון זרעי קנאביס אינם אסורים בחוק ומכאן פועלות מרבית חברות הזרעים המובילות בעולם,” הסביר אז. “אני לא עובר על שום חוק כך שאין לי ממה לחשוש. אנשים יכולים להיות בטוחים ב-100% באיכות ובשירות, ואם הם רוצים יותר מידע הם מוזמנים ליצור איתי קשר באתר, להשאיר מספר טלפון ואני אתקשר אליהם.”

במהלך הדיון התקשר ח”כ ינון מגל בשידור חי לסוחר ‘נייס גאי’ (צפו) – בנסיון להוכיח לשוטרים עד כמה פשוט וקל להזמין חומרים סינטטיים בשיחת טלפון קצרה. נציג המשטרה הסכים עם הטענות והסביר כי הם עושים את מירב המאמצים כדי לסגור אתרי אינטרנט המוכרים את החומרים ברשת.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר