טוען...

המשטרה מנסה למנוע קיום עצרת הלגליזציה – ונכשלת

משטרת ישראל עושה כל מאמץ להקשות על קיום עצרת המחאה שתיערך בשבוע הבא בתל אביב, מטילה תנאים בלתי חוקיים ומתערבת בתוכן האירוע. המארגנים הגישו בג”ץ – והמשטרה התקפלה.

רשויות האכיפה לא מחבבות את מחאת הקנאביס ועושות ככל שביכולתן בכדי למנוע אירועים לקידום הנושא. אחרי שבשנה שעברה מנעו מהאמנים מלהופיע על במת העצרת בכיכר רבין ולאחר שאת אירוע “ליל הבאנגים” בירושלים כלל לא אישרו, כעת מנסה המשטרה לחבל במאמציהם של מארגני עצרת “הגיון בריא” שתיערך בשבוע הבא (29.5) בכיכר רבין בת”א.

בכדי להקשות על המארגנים הציבה משטרת תל אביב הגבלות חסרות תקדים ואף בלתי חוקיות כתנאי לקיום האירוע. בין השאר דרשו במשטרה הנפקת רשיון עסק להפגנה, הצגת תכנית בטיחות ושכירת מאבטחים, והשיא – התערבות בסדר עליית הנואמים והאמנים בערב האירוע ומשך הזמן בו ישהו על הבמה.

בכדי לעמוד בדרישות אלו ואחרות, שהינן חסרות תקדים לאירוע מחאה מסוג זה ואינן עולות בקנה אחד עם הדרישות מאירועים דומים שנערכו ונערכים באופן קבוע, יש צורך בתשלום של עשרות אלפי שקלים בעבור יועצי הבטיחות והאישורים – סכום שכמובן אינו בנמצא בידם של המארגנים. על אף בקשות חוזרות ונשנות לבטל את ההגבלות, משטרת תל אביב סירבה לאפשר את קיום האירוע.

דקל-דוד עוזר
עו”ד דקל-דוד עוזר

עו”ד דקל-דוד עוזר ועו”ד יניב פרץ, המייצגים את מארגני האירוע, הגישו למשטרת תל אביב עותק מן הפנייה לבג”ץ שהכינו, ולמחרת קיבלו הודעה כי התנאים בוטלו.

“בדיוק כמו בשנה שעברה, כך גם כעת, משטרת ישראל מנסה להקשות עלינו מלקיים אירועים הנוגעים לקנאביס,” אמר אמש עו”ד עוזר לכתב המגזין. “אין לי ספק שאותם תנאים הזויים נקבעו אך ורק בגלל שמדובר באירוע העוסק בקידום הלגליזציה ולא משום סיבה אחרת, ולראייה – כשנתקלו בפנייה לבג”ץ, מיד ביטלו את התנאים.”

“עם זאת, על אף ביטול התנאי לתכנית בטיחות ולרשיון עסק, המשטרה ממשיכה להתעקש לקבל את תכניית האירוע מראש והם שומרים לעצמם את הזכות להתערב בליינאפ,” המשיך. “אני מניח שהמשטרה תבטל גם את התנאי הזה. אם לא תבטל, נגיש תביעה לבית המשפט.”

מארגני העצרת שוקדים בימים אלו על ארגונה ובמקביל אוספים תרומות למימון הקמת במה גדולה ומערכת הגברה מכובדת, זאת בכדי לאפשר הופעות של אמנים מהשורה הראשונה.

עד כה, בתוך ארבעה ימים בלבד, גוייסו כבר למעלה מ-16,000 ש”ח.

ראו עוד: משטרת ישראל – הגוף הנחשל ביותר במדינה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר