המשטרה מחריפה מדיניות: 9 שוטרים פשטו על דירה ללא צו – מצאו ג’וינט

למרות הבטחת השר ארדן לפיה במסגרת החוק החדש לא ירוכזו מאמצים לאכיפת שימוש עצמי בקנאביס בבתים פרטיים, המשטרה מחריפה את מאמציה. הבוקר תפיסה נוספת של 2 גרם חשיש בחיפה לאחר תפיסה דומה אתמול בצפת.

הבוקר (ה’) בשעה 11 הגיעו 9 שוטרים עם כלב גישוש לדירה בחיפה, דפקו על הדלת ונכנסו פנימה ללא צו חיפוש כמתבקש.

לטענת השוטרים, בפני הדייר, הכלב הריח ריח של סמים ועל כן יש בידם חשד סביר שמתבצעת עבירה פלילית ולפיכך רשאים להיכנס.

הדייר הגיש להם חתיכת חשיש במשקל 2 גרם שהיתה ברשותו והכלב החל בחיפוש בבית, בסיומו לא מצא דבר למעט שארית של ג’וינט אחד במאפרה.

לטענת השוטרים הם בכלל נענו לקריאה מקומה אחת מעל הדירה בה בוצע החיפוש, אך החליטו להיכנס גם אליה, כך לדבריהם.

צוות המשטרה, ביניהם גם השוטרים תום מזרחי, מרק מירר ובאסל שחאדה, השאיר דוח חיפוש ורשמו קנס לדייר ע”ס 1000 ש”ח.

למרות שלכאורה נראה כי מדובר בחיפוש לא חוקי, ללא צו חיפוש כנדרש, מהמשטרה טוענים בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי הכל בוצע כחוק.

הדייר עצמו טוען כי אין כל סיכוי שהכלב הריח משהו מאחר וכלל לא עישנו בדירה באותו יום וכי שארית הג’וינט שנמצאה היתה בשימוש מליל אמש.

בנוסף חתיכת החשיש שהביא הדייר מיוזמתו לשוטר היתה עטופה בשקית ניילון אטומה ועל כן לא ייתכן שפיזרה ריח שעבר את סף הדלת.

הדייר טוען עוד כי במהלך החיפוש הכלב רץ ברחבי הבית ושבר ציוד, מבלי שהשוטרים התנצלו או ניסו למנוע בעדו לעשות זאת.

את החיפוש התקיף הסבירו השוטרים בכך ש”מה אם היה לך סכין פה ורצית לתקוף אותנו?” וכן נתנו לדבריו דוגמה לפיה במקרה אחר שוטר נכנס לדירה אחרת בה הדייר ניסה לדקור אותו והוא ירה בו והרג אותו, “על חתיכת חשיש, על כלום”, לטענת השוטר.

שוטר שני טען בפני הדייר “ומה אם היו לכם עכשיו 10 שוהים בלתי חוקיים בדירה?”.

שוטר שלישי נשמע אומר לחבריו השוטרים “למה שלא פשוט נתן לו אזהרה?”, לטענת הדייר מאחר ו”כנראה הוא הבין לאן הם הגיעו. הוא היה בחור ענק שככל הנראה נקרא למקום כי הם חשבו שבקומה מעלינו יהיה משהו רציני.”

“השוטר שהגיע בניידת כדי לתת לי את הקנס אמר לבחור השני ‘חבל דווקא הוא נראה חמוד’ ושניהם התחילו לצחוק,” מספר עוד הדייר.

כשטען הדייר בפני השוטר תום מזרחי כי מדובר בבזבוז זמן של המשטרה, השיב השוטר מזרחי כי “בשביל 20 אלף שקל בחודש ושנתיים קורסים – זה לא בזבוז זמן”.

משניסה הדייר לבקש מהשוטרים שיראו לו את החוק היבש כיצד מותר להם להיכנס לדירה ללא צו חיפוש, סירבו והשיבו לו כי הוא יכול לחפש בגוגל.

“כשביקשתי מהשוטר תום מזרחי להגיד לי מה החוק היבש הם צחקו לי בפנים על העובדה שאני רוצה להבין מה קורה ורק דיברו על זה שזה נוגע לחצרות ולא לבתים פרטיים, אבל הכלב גם רץ לחצר שלנו שהכניסה אליה היא מסביב לבניין וחיפש אבל לא מצא כלום”.

עוד טען השוטר מזרחי כי ההצדקה לחיפוש בדירה על ידי כח של 9 שוטרים היא בכך ש”אחרי נפילת מגדלי התאומים יש ייפוי כוח כדי שבמקרה ומדובר באירוע טרור יהיה גיבוי”.

“לבסוף הם התחילו לייעץ לי גם שבפעם הבאה כדאי לי להחביא את זה וכל אחד נתן אופציה איפה לדעתו כדאי להחביא את החשיש פעם הבאה שלא יתפסו אותי, שזה בכלל היה הזוי,” סיכם.

מקרה זה מצטרף כאמור למקרה כמעט זהה שהתרחש בצפת לפני כיומיים, עת 5 שוטרים פשטו על דירה רק על מנת לאתר בה 2 גרם חשיש.

לפיכך נראה שהמשטרה אינה מיישמת את המדיניות אותה הבטיח השר גלעד ארדן כשחוקק את חוק הקנסות וציין כי לא תהיה אכיפה בבתים פרטיים כלפי שימוש עצמי.

מהמשטרה נמסר בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי “במסגרת פעילות אכיפה ממוקדת בתחום הסמים, בסיוע כלב משטרתי, נערך חיפוש באחד הבתים בחיפה בסיומו סימן הכלב והעלה חשד בדבר המצאות סמים בדירה הסמוכה, כאשר בשיחה עם הדייר מסר מרצונו את הסמים שהיו ברשותו והחיפוש לאחריו נערך בהתאם לחוק עם קיומו של יסוד סביר להניח. יודגש כי ככל שקיים יסוד סביר להניח שיש במקום זה או אחר סמים, יש סמכות לשוטרים לבצע חיפוש גם ללא צו.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר