מגלגל...
x

חקירת “טלגראס” נסתיימה: 22 חשודים בחברות בארגון פשיעה

אחרי למעלה משנה של פעילות סמויה והפעלת סוכן בהנהלת הארגון, המשטרה מודיעה כי תמה חקירת "טלגראס" וגובשה תשתית ראייתית לכתבי אישום נגד 22 מהעצורים. האפליקציה פעילה כרגיל.

משטרת ישראל מודיעה היום (א’) רשמית כי סיימה את חקירת הפרשה המכונה “טלגראס”, כך על פי דיווח דוברות אח”מ.

על פי הדיווח ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433 בשיתוף ימ”ר צפון, יחידת יהלום ברשות המיסים ויחידת החקירות של כונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים מסיימים בימים אלה את חקירת תיק “טלגראס”.

“התיק עוסק בעיקרו בחשד לכאורה בעשרות חשודים החברים בארגון פשיעה השייכים לדרג הניהול הבכיר ביותר בטלגראס שאיפשרה פלטפורמה למכירת סמים מסוכנים דרך אפליקציית הטלגראם,” דווח.

“על פי החשד נמכרו במסגרת פעילות הארגון בישראל סמים בשווי מאות מיליוני ₪ ובמשקל כולל של עשרות טונות,” דווח.

היום בבוקר הוגשה הצהרת תובע לאחר שהתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביסוס חשדות נגד 22 מהעצורים בפרשה ובכוונת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה להגיש בימים הקרובים כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.

ראו עוד:
כך נעצר מנהל טלגראס באוקראינה
עדות הסוכן הסמוי שהסגיר את “טלגראס”

החשד המרכזי על פי המשטרה הוא שהחשודים, כל אחד על פי חלקו, “לקחו חלק במעורבות בעבירות ניהול ומימון ארגון פשיעה, מסחר והספקה של סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, תיווך בעסקי סמים מסוכנים במסגרת ארגון פשיעה, שיבוש מהלכי משפט במסגרת ארגון פשיעה, קשירת קשר לפשע במסגרת ארגון פשיעה, ביצוע עבירות מס וכן עבירות נוספות”.

בסך הכל בחקירה נגבו עדויות של 90 מעורבים, 50 מהם נחקרו באזהרה. סה”כ נגבו עד עתה כ-250 הודעות בפרשה. חלקם חשודים בניהול ארגון פשיעה ואחרים בחברות בארגון. 33 חשודים נעצרו ונכלאו לפרקי זמן כאלה ואחרים על פי צורכי החקירה. 22 מהם מצויים במעצר גם בשלב זה כשהאחרים שוחררו בתנאים מגבילים.

פעולות חקירה נוספות בוצעו בשיתוף רשויות האכיפה בארצות הברית, גרמניה, אוקראינה, רומניה, צרפת והולנד. וכן נאספו ונותחו חומרי חקירה רבים, לרבות של החשודים, וחומרי מחשב אחרים, כספים ורכוש נוסף המיועדים לחילוט.

מנהל ארגון “טלגראס” עמוס סילבר נעצר כזכור באוקראינה ובימים אלה מתקיים הליך הסגרה באמצעות המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה.

“החקירה התנהלה במשטרת ישראל בשיתוף פעולה עם רשות המיסים, מחלקת חקירות כונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים ובליווי רציף של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, כמו גם ליווי של המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה,” נמסר. “כמו כן בוצעה הפעילות בשיתוף האגף ללוחמה בפשיעה המאורגנת ושחיתות של שירות הביטחון באוקראינה וגורמי אכיפה נוספים בארצות הברית וגרמניה.”

לטענת המשטרה “מדובר כיום באחת התשתיות המשמעותיות והמרכזיות לסחר בסמים מסוכנים בישראל וכאמור חברים בה עשרות חברי הנהלה במדרגי בכירות שונים, אלפי סוחרים ועשרות אלפי משתמשים והפעילות המשטרתית הסירה את האנונימיות שאפיינה את פעילות הארגון.”

“חברי הרשת פעלו כארגון פשיעה לכל דבר ועניין, באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה ארוכה, כשהם מצליחים לסחור בסמים מסוכנים מסוגים שונים בהם: קוקאין, MDMA ואקסטזי בנוסף לכמויות עצומות של חשיש ומריחואנה, כשלכל חבר בארגון תפקיד ייחודי וברור שנועד לקדם ולאפשר את פעילות הארגון, להגדיל את היקפי הסחר, להעניק שירות למשתמשים ולהגדיל את ההכנסה הכספית ובכך להגדיל את השכר אותו הוא מקבל בעבור פעילותו,” דווח.

עוד קובעת המשטרה כי “השכר לעובדי ומנהלי הארגון הועבר במזומן, בביטקוין או בסמים, תוך הסוואת מקור הכספים. על פי המידע שבידי החוקרים, הסמים המסוכנים סופקו באמצעות פלטפורמת טלגראס גם לקטינים.”

בתגובה מסרה המשטרה כי “כחלק ממחויבותה של משטרת ישראל לשלום וביטחון הציבור, המשטרה תמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות במטרה לחשוף ולאכוף בשיתוף גורמי אכיפה ברחבי העולם תופעות פשיעה חמורה ומאורגנת במרחב הסייבר ומחוצה לו, לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם העבריינים.”

ראו עוד:
טלגראס נפל: איפה הישראלים קונים קנאביס
חודש אחרי הפשיטה – טלגראס חזרה לעבוד

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר