המשטרה מודה לראשונה: “בקרוב נפעיל רחפנים בפעילות מבצעית”

משטרת ישראל חוזרת בה מהכחשת השימוש ברחפנים (כלי טיס זעירים עם מצלמות) ומודה כי בקרוב הם ייכנסו לפעילות מבצעית. “נפעיל זאת תוך המגבלות המתחייבות ובהתאם להנחיות והנהלים,” נמסר.

חצי שנה לאחר שהכחישה, מודה משטרת ישראל לראשונה כי בקרוב ייחלו שוטרים להפעיל רחפנים במסגרת פעילות מבצעית.

כזכור, לפני חצי שנה פרסמנו קטע וידאו בלעדי ובו עדות וידאו בה נראים לכאורה בלשים כשהם מתאמנים בהטסת רחפנים – כלי טיס זעירים בעלי 4 להבים מסוג ‘DJI PHANTOM’ הנשלטים על ידי שלט אלחוטי ומצויידים במצלמה וב-GPS מובנה.

בתגובה לידיעה הכחישה אז משטרת ישראל כי נעשה כל שימוש מבצעי ברחפנים אלו: “משטרת ישראל אינה מפעילה כלי טיס זעירים במסגרת פעילות מבצעית,” נמסר אז.

רחפן משטרה
הרחפן המשטרתי בכנס השבוע בתל אביב (צילום: עמי רוחקס דומבה)

אמש, 6 חודשים לאחר הדיווח, פירסם אתר NRG כי במסגרת כנס טכנולוגיות בטחוניות שנערך השבוע בתל אביב, הוצג בביתן המשטרה הרחפן עליו דיווחנו לפני חצי שנה.

“לקראת סוף סקירת הביתנים הגעתי לביתן משטרת ישראל,” מספר עמי רוחקס, כתב NRG. “ושם, על השולחן, עמד לו רחפן של חברת ‘פאנטום’. אותו סוג מהכתבה המצולמת ההיא. למה זה מפתיע? כי רשמית, משטרת ישראל לא עושה שימוש ברחפנים.”

גם זה בטח יעניין אותך

כעת, לראשונה, מודה משטרת ישראל באופן רשמי כי בקרוב ייחלו לפעול בישראל רחפנים משטרתיים במסגרת פעילות מבצעית.

בעקבות פניית מגזין קנאביס מסרה הבוקר (ה’) דוברת המשטרה כי “משטרת ישראל בתהליך של רכישת רחפן לצורך פעילות מבצעית שיופעל בעתיד תוך המגבלות המתחייבות ובהתאם להנחיות והנהלים.”

עם זאת סירבה הדוברת לפרט באילו יחידות יופעלו רחפנים אלו והתעלמה מהשאלות בנוגע לחוקיות השימוש בכלי באזורים בנויים ובצילום אל תוך בתי מגורים פרטיים.

יש לציין כי הטסת “רחפנים” מסוג זה היא אינה חוקית בישראל – בוודאי לא באזורים מיושבים – ובתחילת השנה כבר נעצר בן 43 מירושלים לאחר שנתפס מטיס כלי מסוג זה.

הקטע שפרסמנו לפני חצי שנה:

ראו עוד:
צפו: מצלמה תרמית לזיהוי גידולי מריחואנה בבית
לייקים בפייסבוק ומסוקי ‘בלק-הוק’: השיטות החדשות של צה”ל להגנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר