מגלגל...

המשטרה: “הושלם מיפוי האזורים לגידול קנאביס לא חוקי בנגב”

סוף לגידולי קנאביס לא חוקיים בנגב? המשטרה מדווחת כי סיימה למפות את השטחים בנגב המיועדים לגידול קנאביס לא חוקי, תופעה נרחבת במסגרתה מספקים תושבי הפזורה הבדואית את עיקר התצרוכת בשוק הקנאביס הלא חוקי בישראל.

המשטרה מדווחת הבוקר (ב’) פעם נוספת על השמדת 47 מתחמים מוסווים לגידול קנאביס שנחשפו בשטחי האש של צה”ל בנגב – תופעה שחוזרת על עצמה מדי שבוע – ומוסיפים כי השלימו את מיפוי וסימון השטחים המיועדים לכך באזורים אלו.

בסרטון שפרסמה דוברות המשטרה, נראים שוטרים מעלים באש אלפי צמחי קנאביס במדורות מאולתרות, זאת בעקבות תקנה חדשה שמאפשרת להם להשמיד קנאביס בשטח במקום במתקן השמדה יעודי.

יש לציין שבסרטון נראים השוטרים מדליקים את אלפי צמחי הקנאביס במדורות גלויות, מה שמעורר תהייה האם ועד כמה משפיעה שאיפת עשן הקנאביס על השוטרים. עד כה לא דיווחה המשטרה על השפעה כלשהי כזו, אך סביר להניח שהיא ישנה.

לאחרונה קרה שהשוטרים ו/או אנשי רשות הטבע והגנים שהשמידו שדה דומה באזור נחל ניצנה, שכחו גחלים בוערים והובילו לשריפת קטע של קילומטרים מהנחל.

היום כאמור זה קורה שוב, כשהמשטרה מדווחת על השמדת 47 שדות כאלה, זאת לדבריהם “במסגרת מאבק משטרת ישראל בנגע הסמים המסוכנים”.

על פי הדיווח “לוחמי יס”מ נגב ושוטרי תחנת דימונה ואופקים בשיתוף פקחי הסיירת הירוקה- היחידה הארצית לפיקוח בשטחים הפתוחים, פשטו אמש על 47 מתחמים אשר נחשדו כשטחי גידול מריחואנה בשטחי האש של בסיסי צה”ל בצאלים”.

“בכך הגיעה לסיומה פעילות מיפוי וסימון האזורים החשודים ככאלו בהם מגודלים בניגוד לחוק צמחי המריחואנה,” דיווחה המשטרה.

האם זה אומר שיותר לא יגדלו קנאביס בנגב? לא בטוח. תושבי הפזורה הבדואית האחראים ברובם על גידולים אלו, מדווחים מדי תקופה על הקלות הרבה שבגידול קנאביס ועל הרווחים האדירים שהפרויקט מניב להם עד כדי רכישת וילות וג’יפים בשוויים גבוהים.

על פי הדיווח “הכוחות הרבים איתרו את המתחמים, חישפו את השטח, תפסו את ציוד הגידול והתשתיות של 47 המתחמים, והשמידו בו במקום אלפי צמחי קנאביס”.

מהמשטרה נמסר כי “מדובר בתפיסת הפעלה מתמשכת בהתמודדות אל מול נגע הסמים המסוכנים. לא עוד תפיסה ואיסוף החומר הצמחי אל תחנות המשטרה תוך השקעת משאבים רבים אלא טיפול בשורש ביצוע העבירה בו במקום”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר