המשטרה מגבירה מאמץ: שתילי קנאביס נתפסו באשקלון ורמלה

עלייה מורגשת בפעילות המשטרה בהשמדת גידולי קנאביס בכל הארץ, בבתים פרטיים ובשדות מוסווים בנגב. "בשנה שעברה נתפסו בסביבות 31 אלף שתילים, והשנה אנחנו עם 165 אלף שתילים," אומר קצין במשטרה.

כמו כמעט מדי יום בשבועות האחרונים, גם היום מדווחת המשטרה על תפיסת צמחי קנאביס ומעצר של בעליהם. הבוקר נעצרו 4 תושבי רמלה לאחר פשיטה על דירת גידול בעיר, ואתמול 4 תושבי אשקלון לאחר פשיטה דומה.

על פי דיווח המשטרה הבוקר “4 תושבי רמלה נעצרו בחשד לגידול עשרות שתילי קנאביס במעבדת הידרו שהקימו בדירה במרכז העיר”, זאת לדברי המשטרה “לאחר שבימים האחרונים פעלו שוטרי ובלשי משמר הגבול של משטרת ישראל בסמוך לדירה”.

סרטון מדירת הגידול שנתפסה ברמלה (צילום: דוברות המשטרה)

“תוך ביצוע תצפיות ומארבים הבחינו אתמול הכוחות בשלושה חשודים שהגיעו אל הדירה ככל הנראה במטרה לטפל בגידולים ועם כניסתם ניתן האות לשוטרים להיכנס פנימה ולעצור את החשודים,” דווח עוד. “בדירה נחשפה מעבדת הידרו ובה עשרות שתילי קנאביס במשקל של מספר ק”ג.”

תפיסה קנאביס אשקלון רמלה
תפיסה קנאביס אשקלון רמלה
תפיסה קנאביס אשקלון רמלה

לאחר הפשיטה נעצר חשוד נוסף בביתו שברמלה בחשד שהיה שותף של 3 החשודים. 4 העצורים, תושבי רמלה בגילאי 18-22, הובאו לחקירה במג”ב והיום הוארך מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה (שלושה עד 1.11 ואחד עד 30.10).

אתמול כאמור עצרו שוטרי משטרת ישראל 4 חשודים אחרים, באשקלון, שלדברי המשטרה מואשמים בכך ש”החזיקו מעבדות סמים ב-3 דירות באשקלון. בדירות נמצאו מעל 20 קילו קנאביס”.

תפיסה קנאביס אשקלון רמלה

על פי דיווח המשטרה “במסגרת פעילות מבצעית של משטרת ישראל הגיעו בלשי משטרת אשקלון אתמול לדירה באשקלון על מנת לבצע מעצר חשוד בעבירות רכוש.עם כניסתם לדירה הריחו השוטרים ריח חזק של סמים ובמהלך החיפוש בדירה התגלתה מעבדת סמים מסוכנים מסוג קנאביס במשקל של 4 קילו. במהלך החיפוש נמצא גם ציוד רב לגידול הסמים”.

תפיסה קנאביס אשקלון רמלה

בתום החיפוש נעצרו 3 חשודים, בשנות ה-20 וה-30, תושבי אשקלון. הם נלקחו לחקירה במשטרת אשקלון והיום הוארך מעצרם בבית משפט השלום באשקלון עד לתאריך 29/10/2020.

עוד דווח כי “במהלך החקירה הגיעו שוטרי משטרת אשקלון לשתי דירות נוספות באשקלון בהן גילו מעבדות סמים מסוג קנאביס במשקל של 16 קילו ועצרו חשוד נוסף, בשנות ה-30, תושב אשקלון. הוא נלקח לחקירה ויובא מחר בפני בית משפט השלום באשקלון לדיון בהארכת מעצרו”.

תפיסה קנאביס אשקלון רמלה
תפיסה קנאביס אשקלון רמלה

מהמשטרה נמסר כי “משטרת ישראל תמשיך להפעיל מגוון אמצעים ויכולות מבצעיות ומודיעיניות, במטרה להילחם בתופעות פשיעה חמורות, וסיכול של הפצת סמים מסוכנים על מנת לאפשר שגרת חיים תקינה ובטוחה לאזרחים שומרי החוק ולמצות את הדין עם מבצעי העבירה”.

בכתבה ב’מעריב’ השבוע מעידים בכירים במשטרה כי אכן ישנה עלייה חדה בקצב תפיסות גידולי קנאביס לא חוקיים, בעיקר בחממות מוסוות בשטחי אש בנגב ובשטחים חקלאיים בחבל לכיש, ובעיקר בניהולם של הבדואים תושבי הפזורה.

“אם בשנה שעברה אותרו 65 חממות רק באזור הדרום, הרי שהשנה, תקופת הקורונה, אותרו 260 חממות, פי ארבעה יותר”, סיפר ל’מעריב’ קצין המשטרה י’, ממחוז הדרום שבו גידול קנאביס לא חוקי נחשב נפוץ. “בשנה שעברה תפסנו 143 טון קנאביס, והשנה – 254 טון. בשנה שעברה נתפסו בסביבות 31 אלף שתילים, והשנה אנחנו עם 165 אלף שתילים. תחשוב מה קורה בשאר האזורים. הנתונים המטורפים האלה מראים את העלייה המשמעותית בכמות מגדלי הקנאביס השנה בכל הארץ לעומת השנה שעברה”.

כמובן שאחת הסיבות לעלייה בתופעת הגידול היא מזג האוויר. עונות האביב והקיץ הן הזמן הטוב ביותר לגדל קנאביס בחוץ, ולכן עיקר המאמץ מתמקד לתקופה זו. נוסף על כך קצב ההברחות ירד במעט על רקע תגבור הכוחות והאכיפה בגבולות, וכן אחוזי הצריכה עלו על רקע משבר הקורונה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר