מגלגל...
x

המשטרה חשפה “שיטה יצירתית ומתוחכמת” לסחר בקנאביס

על מנת להימנע ממפגש בין הסוחר לקונה נוהגים חלק מהסוחרים להשאיר את האספקה במקום ציבורי נסתר ולבקש מהלקוח להטמין במקום כסף אותו הסוחר אוסף לאחר זמן מה. שיטה נפוצה זו נחשפה לאחרונה על ידי המשטרה.

המשטרה מדווחת על חשיפת שיטה “יצירתית ומתוחכמת” לסחר בקנאביס, שהיא למעשה אחת השיטות המוכרות ביותר למסחר לא חוקי.

מתוך דיווח המשטרה (צילום: דוברות משטרת ישראל)

על פי השיטה הסוחר מותיר את שקית הקנאביס במקום ציבורי נסתר ומבקש מהקונה להשאיר באותו מקום את סכום הכסף הנדרש, אותו מגיע הסוחר לאסוף לאחר מספר שעות או ימים.

מטרת השיטה היא למנוע כל קשר פיזי בין המוכר לקונה ובכך לצמצם את הסיכון ל”תפיסה על חם” בעת המכירה.

השיטה נחשפה לאחר מעצרם של שני סוחרים (בן 29 מבית שאן ובן 35 מקריית אונו), שנתפסו ברכבם בו אותרו לאחר חיפוש שקיות קנאביס, משקל דיגיטלי וכסף מזומן.

על פי דיווח המשטרה “שוטרי משטרת ישראל עצרו 2 סוחרי סמים שפעלו בשיטה יצירתית ומתוחכמת לאחר חקירה שכללה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים”.

“לאחר חקירה מקצועית ואינטנסיבית חשפו חוקרי המשטרה את השיטה המתוחכמת אותה אימצו הנאשמים למכירת הסם במטרה לטשטש את עקבותיהם,” דווח.

על פי הדיווח “מחומר החקירה עלה כי הנאשמים יצרו קשר טלפוני עם עשרות קונים באמצעות אפליקציית הטלגראס ולאחר שלב האימות שלחו סרטון וידאו המראה את מיקום הטמנת הסם בתוך כוס או חפץ אחר במקומות שונים ברחבי הצפון”.

“הקונה היה מאתר את המיקום ושם לאחר איסוף הסם היה מטמין את הכסף עבור הסמים הבלתי חוקיים אותם אסף,” הוסבר. “בהמשך, מספר ימים לאחר מכן היו הנאשמים מגיעים למקום ואוספים את הכספים שהטמינו עבורם – תשלום על הסמים המסוכנים”.

במהלך החקירה נחקרו חשודים רבים ונתפסו ממצאים ממספר רב של זירות. בית המשפט האריך מעת לעת את מעצר החשודים בהתאם לבקשת המשטרה והבוקר באמצעות חטיבת התביעות הוגשו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד הנאשמים.

כתב האישום כלל בתוכו עבירות של סחר בסמים, קשירת קשר לעשות פשע והסתייעות ברכב לבצע עבירה.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי “משטרת ישראל תמשיך להאבק בנחישות בהפצת סמים מסוכנים ופועלת בכל המישורים תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותה במטרה למנוע את הפצת הסמים למען שלומו ובטחונו של הציבור”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר