טוען...

המשטרה והרשות למלחמה בסמים: “לא נכשיל חוק לגידול קנאביס רפואי”

הדברים נאמרו במסגרת דיון שנערך אמש בהשתתפות שרת הבריאות יעל גרמן, גורמי אכיפה ומשטרה ונציגי הרשות למלחמה בסמים.

מאבק הקנאביס הרפואי נושא פירות; אחרי ההודעה על ביטול ההחלטה להתנות את אישור הקנאביס הרפואי בויתור על רשיון הנהיגה ובחתימה על ויתור סודיות, כמו גם הגשת הצעת החוק החדשה לתיקון פקודת הסמים והסדרת נושא הקנאביס הרפואי, הגיעה אמש הודעה משמחת נוספת – המשטרה והרשות למלחמה בסמים הודיעו כי לא יעמדו בדרכו של החוק החדש.

השר יצחק אהרונוביץ
השר יצחק אהרונוביץ

שרת הבריאות יעל גרמן, זימנה אתמול (ד’ 29.5) את השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ’, כדי לבחון כיצד ניתן לעשות שימוש בכוחות הביטחון על מנת להוכיח שיש לכאורה “מאפיה מאורגנת” בתחום המריחואנה הרפואית כפי שטענה היא ונציגים שונים מטעמה.

ההפתעה הגיעה בדמות סירובו של אהרונוביץ’ לבצע מהלכים בהתאם בטענה כי “אין זה עומד בסדר העדיפויות של כוחות הביטחון.” יו”ר הרשות למלחמה בסמים, צבי הנדל, שהתייחס לנושא בוועדת הכנסת השבוע, הצטרף אף הוא לעמיתו וטען כי הרשות למלחמה בסמים לא תנסה להכשיל חוק שכזה.

מ’וואלה‘ נמסר עוד כי השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’ התייחס לנושא בטקס הענקת דרגות שנערך אמש ואמר: “אתמול קיימנו דיון בנושא בהשתתפות ראש אגף החקירות יואב סגלוביץ’ ושרת הבריאות יעל גרמן. יצאנו בהחלטה משותפת שהמשטרה לא תהווה מכשול לחוקק הצעת חוק לגידול הסם בארץ ולאפשר לחולים בפיקוח משרד הבריאות לקבלו”. אהרונוביץ’ אמר עוד כי המליץ ללכת לחקיקה ראשית בנושא.

ראו גם: גרמן: “חולי פרקינסון וטורט יקבלו אישור קנאביס רפואי”

תודה לאיליאן מרשק על הטיפ

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר