חיפוש לא חוקי: המשטרה אזקה משתתפים באירוע הקנאביס בירושלים

רגע לפני סיום ‘פיקניק קנאביס 2017’ עיכבו שוטרים סמויים ארבעה ישראלים שהגיעו להשתתף באירוע, זאת לצורך חיפוש בחשד סביר לכאורה להחזקת סמים. משסירבו המשתתפים לחיפוש הם עוכבו ואחד אף נאזק בדרך למעצר. התערבות של חברת המגזין הצליחה לבסוף לשחרר את העצור ולאחר חיפוש קפדני בכליהם לא נמצא דבר.

כ-1,000 משתתפים הגיעו במהלך היום (ה’) לגן הורדים בירושלים, לציון ה-20 באפריל, הוא יום הקנאביס הבינלאומי. האירוע עבר בשלום תוך שמאות אנשים מדליקים ג’וינטים ובאנגים בגלוי אל מול מצלמותיהן של כל רשתות התקשורת בארץ וגם כמה מהעולם, כשברקע מוזיקה, תחפושות, ריקודים ואווירה כללית מצוינת וחופשית.

במקום האירוע עצמו נצפתה נוכחות דלילה בלבד של שוטרים, שערכו סיורים בקבוצות קטנות אך לא התערבבו עם קהל המעשנים ולא הטרידו את המשתתפים, שהיו בעיקר צעירים, אך גם מבוגרים, אמהות, משפחות ובעלי חיים (מחר במגזין הדיווח המלא וסיכום האירוע).

אך עם רדת החשיכה ועזיבת צוותי הצילום את המקום, הגיעו שוטרים סמויים בלבוש אזרחי אל מחוץ לגן הורדים, לאורך הכביש המקיף בו חנו המשתתפים את רכביהם, במטרה כך נראה, לצאת משם עם כמה דו”חות ראווה.

השוטרים הציגו את עצמם והבהירו בפני 4 המשתתפים, ביניהם חברת המגזין, כי הם מעוכבים לצורך חיפוש על גופם, זאת בגלל ‘חשד סביר’ לכאורה לכך שהם מחזיקים בסמים.

גם זה בטח יעניין אותך

כל הארבעה סירבו בתחילה לביצוע החיפוש לאחר שלא הובהר להם מהו בדיוק החשד הסביר עליו מבססים השוטרים את טענתם, אך לאחר איומים ואזהרות מצד המשטרה נאלצו להסכים ללא ברירה.

אחד המשתתפים, שסירב גם הוא לביצוע החיפוש, נאזק בידיו והוסבר לו כי הוא עצור ויילקח לתחנת המשטרה. לאחר התערבות חברת המגזין הסירו השוטרים את האזיקים מידיו של העצור והסכימו לשחררו לאחר שלא נמצא דבר לא חוקי ברשותו.

השוטרים ערכו חיפוש בכליהם ועל גופם של כל הארבעה, אך לבסוף לא מצאו דבר.

עו”ר יניב פרץ שייעץ להם מרחוק מסר: “מדובר בחיפוש לא חוקי פר אקסלנס. איזה מן דבר זה ששוטר לא מסביר מהו החשד הסביר? הצעירים שהוטרדו על ידי כוחות הבטחון התנהלו למופת”.

והיה גם את זה, ועוד (מחר):

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר