הממונה על בריאות הציבור בארה”ב: “אין תועלת במעצר צרכני קנאביס”

הממונה על בריאות הציבור של הממשל הפדרלי בארצות הברית טוען בריאיון לרשת CNN כי אין שום ערך במעצר של צרכני קנאביס, זאת לאור העובדה שהסנאט האמריקני כבר הביע תמיכה באי הפללה

תמיכה בלתי צפויה לצרכני הקנאביס בארה”ב הגיעה היום (שני) מכיוונו של אחד הרופאים הבכירים ביותר במדינה, המנתח הכללי (Surgeon General) ד”ר ויווק מורטי (Vivek Murthy), שבמסגרת תפקידו משמש כראש מערכת הבריאות הציבורית בארה”ב והדובר המוביל בענייני בריאות הציבור בממשל הפדרלי.

“איני חושב שיש תועלת במעצר אנשים בגין שימוש בקנאביס מכיוון שהסנאט מבין שיש מקום לקדם הצעת חוק לאי הפללה על שימוש במריחואנה ברמה הפדרלית”, אמר מורטי בראיון לרשת CNN וזכה לכותרות בעיתונים בכל רחבי ארה”ב.

הוא הוסיף כי “כשמדברים על אי הפללה, אני לא חושב שיש ערך עבור החברה לכלוא אנשים על שימוש במריחואנה. אני לא חושב שזה משרת טוב אף אחד. מנגד, אני כן מודאג מכך שמבחינת הגישה שלנו לקנאביס אנחנו לא נותנים למדע להנחות את התהליך שלנו בקביעת המדיניות בנוגע לקנאביס”.

כשנשאל לגבי הדרך שבה יש לתת למדע להנחות השיב מורטי כי “יש כמה יתרונות לחומר הזה שמבוססים על מדע”, אולם ציין במקביל גם כי “יש גם כמה נזקים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון ועלינו להתחשב בהם כשאנחנו בוחנים מה המדיניות הנכונה”.

מורטי הבהיר כי תפקידו כמנתח הכללי של ארה”ב הוא “לעבוד גם עם קובעי המדיניות וגם עם הציבור הרחב, כדי לעזור לאנשים להבין מה המדע אומר לנו, היכן יש פערים בידע וכיצד ניתן לעזור כדי למלא את הפערים האלה בעזרת מחקר אמיתי”.

ההתבטאות הנוכחית של מורטי אינה הבעת התמיכה הראשונה שלו בנוגע לקנאביס. כבר בפברואר 2015, תקופה שגם בה שימש כמנתח הכללי (מונה בסוף 2014 על ידי אובמה, הודח באפריל 2017 על ידי טראמפ ומונה שוב במארס האחרון על ידי ביידן), הביע מורטי אופטימיות ביחס ליתרונות הרפואיים של שימוש בקנאביס, בראיון טלוויזיוני לרשת CBS.

“יש מחקרים מבטיחים לגבי השימושים הרפואיים בקנאביס, שהוא כבר חוקי בכמה מדינות אך עדיין אסור ברמה הפדרלית”, אמר באותו ראיון. 

עוד הוא הוסיף כי “יש לנו כמה נתונים ראשוניים שמראים שבמצבים רפואיים מסוימים וכנגד תסמינים מסוימים, מריחואנה יכולה להיות מועילה. אני חושב שעלינו להשתמש בנתונים האלה בכדי לקבוע את מדיניותנו ברמה הפדרלית”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר