טוען...

המלחמה בדראגו: סרטון אנימציה מציג את כשלון המלחמה בסמים

רשויות האכיפה בעיירה דמיונית החליטו לאסור על התושבים לבקר את הדרקון הלבן “דראגו” כי שאב את זמנם לחינם. מי שבכל זאת ניסה להנות מחברתו הושלך מיד לכלא. בעקבות המלחמה בדרקון הוא רק הלך והתעצם, עד שתושבי העיירה הבינו שהפתרון הוא לא במלחמה. (תרגום לעברית) צפו:

“היה היה מלך ששלט על ממלכה אדירה. שם, גר גם הדרקון ‘דראגו'” – כך נפתח סרטון האנימציה החדש שפרסמה הוועדה הבינלאומית למדיניות סמים, זו שבשנת 2011 הציגה בפני האו”ם דו”ח היסטורי ובו המלצה להפסיק את המלחמה בסמים בעולם כולו.

בוידאו נראים תושבי עיירה מצויירת כשהם מבוהלים מהדרקון הלבן דראגו (Drugo) ומגלים רק לאחר קורבנות רבים כי הפתרון הוא לא להילחם בדרקון, אלא להכיל ולהבין אותו.

סיפור הסרטון הוא די מוכר: היה היה דרקון שהשפעתו על אלו ששיחקו איתו היתה בעייתית ועל כן הוא הורחק מהממלכה. אבל, כפי שניתן לצפות בסרטון, הנסיון להוציא את הדרקון מהחוק ולהרחיקו מהציבור כשל כשלון חרוץ. כוחות מזויינים החלו לגבות כסף מאלו שרצו לבקר את דראגו וכך אט אט הפך הדרקון הלבן ל”אויב הציבור מספר 1″. אלו שהתעקשו לבלות עימו הושלכו מיד לבית הסוהר. בעקבות האיסור על ביקורים אצל דראגו עלו רמות הפשיעה ובתי הסוהר נתמלאו בעבריינים בלתי אלימים.

נשמע מוכר? צפו בסרטון וראו איך הסיפור נגמר:

“המלחמה בדראגו” הוא חלק ממאמץ הולך ומתרחב של ‘הוועדה הבינלאומית למדיניות סמים’ (GCDP), בה חברים בין השאר נשיאי מדינות לשעבר, איל ההון ריצ’רד ברנסון וכן מזכ”ל האו”ם לשעבר קופי אנאן. חברי הוועדה קוראים מזה שנים לשינוי מדיניות הסמים ולהפסקת רדיפת הצרכנים. “הסרטון הוא כלי שמאפשר לנו להגיע לקהל רחב שבדרך כלל אינו מעורב בדיון בנושא זה, ולהציג בפניו נתונים שיעזרו לו לפקוח עיניים ולהבין שאת הבעיה הזאת לא ניתן לפתור כל כך בקלות,” מסביר פרננדו קרדוסו, נשיאה לשעבר של ברזיל ויו”ר הוועדה.

יוצר הסרטון, מרסלו סרפה, אמר כי “עלינו לשנות את הנרטיב ולשבור את הטאבו בנוגע לנושא זה. אם דראגו יעזור לקדם דיון ציבורי בעניין המלחמה בסמים, אזי הוא מילא את תפקידו נאמנה.

סרטון אנימציה נוסף מומלץ מאוד לצפייה: “הפרח

ראו גם:
בראד פיט: “המלחמה בסמים היא כשלון חרוץ”
זוכי פרס נובל לכלכלה: “המלחמה בסמים נכשלה”
“שוברים את הטאבו” – סרט דוקומנטרי על כשלון המלחמה בסמים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר