“המלאך” ניר יופטרו נעצר בעת שהכין שמן קנאביס לחולה סרטן

הצעיר המוכר כמי שמפיק שמן קנאביס רפואי עבור חולי סרטן נעצר לפני שעה קלה בדירתו בגדרה. חולי סרטן מבוגרים ששהו בדירה בעת הפשיטה צילמו סרטון מרגש.

פעיל הקנאביס ניר יופטרו, המוכר כמי שמפיק שמן קנאביס RSO לחולי סרטן, נעצר לפני שעה קלה בדירתו בגדרה.

שוטרים הגיעו למקום בעת שבדירה שהו חולי סרטן שהמתינו בזמן שיופטרו היה באמצע הכנת השמן עבורם.

זו הפעם השנייה שיופטרו נעצר לאחר שבפעם הקודמת מעצרו עורר קמפיין ענק בתכנית ‘הצינור’ בערוץ 13, כולל סרטון שריגש מאות אלפי ישראלים.

בפעם הקודמת שנעצר הוא הואשם בגידול וסחר בקנאביס, אך גזר דינו טרם ניתן.

לפני שעה פשטו כאמור שוטרים על דירתו בשנית ולקחו אותו לחקירה בתחנת המשטרה.

חולי הסרטן המבוגרים ששהו בדירה בזמן המעצר צילמו קטע וידאו ופרסמו אותו בפייסבוק.

לדבריהם השוטרים היו אדיבים מספיק בכדי לתת לו לסיים את תהליך הפקת השמן עבורם, בטרם עצרוהו.

ממפלגת גשר בראשות ח”כ אורלי לוי – אבקסיס נמסר: “לא ייתכן שבמקום להגן על האזרחים המשטרה תעצור את מי שמסייע לחולים קשים להתמודד עם מחלתם. מדובר על טעות חמורה בשיקול הדעת של המשטרה אשר מעידה על כך שהחוקים והמדיניות המונעים נגישות לקנאביס רפואי על גווניו, הפכו ללא רלוונטיים ומהווים מכשול של ממש לחולים אשר נאלצים להתמודד בעצמם מול מחדלי משרד הבריאות אשר איננו מצליח לספק להם את הנדרש. את ניר ‘המלאך’ יש לשחרר לאלתר ולהבין שיש חולים שמשוועים למזור ולתרופה שתפחית את סבלם. אי אפשר להתעלם מהמציאות הבלתי נסבלת הזאת וצריך להבין שאירועים כאלה קורים כי המערכת לא יודעת או לא רוצה להתמודד עם המציאות הקשה הזו. ניר המלאך מגיע ממקום טוב שעונה ומקשיב למצוקת החולים בהעדר פיתרון ראוי אחר.״

ממשטרת ישראל נמסר: “בחיפוש שערכו בלשי המשטרה על פי צו בית משפט, נחשפה מעבדת סמים ונתפסו שתילים וחומר החשוד כסם מסוג מריחואנה במשקל של כשמונה ק”ג שמקורו על פי החשד בגידול עצמי ולא קנאביס שניתן ברישיון לחולים. למנוע הטעייה של הציבור, נדגיש כי אין ברשותו של החשוד את הרישיון הנדרש לאחזקה, אספקה או ייצור של תוצרי קנאביס כנדרש בחוק ולפיכך הוא עוכב לחקירה במשטרה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר