המיליארדר תומך המריחואנה מת בגיל 80

פיטר לואיס, יהודי מיליארדר, יו”ר חברת ביטוח מצליחה בארה”ב ותומך לגליזציה מובהק, מת בסוף השבוע בביתו שבפלורידה כשהוא בן 80.

“הוא איש עסקים אמריקאי, שהחל בגיל צעיר לנהל את חברת הביטוח של אביו, והפך אותה לאחת הגדולות בארה”ב. הוא תמיד אופיין בחשיבה יצירתית, חי חיים חסרי עכבות ולא הסתיר את יצריו המיניים. גם בגילו המתקדם הוא המשיך לטייל בעולם על היאכטה שלו, נע בין בתיו המפוארים במדינה, והשקיע עשרות מיליוני דולרים בתרומות ובאמנות. עם זאת, לואיס, הזקן היהודי החביב, איש העסקים המיליארדר, זכה לכינוי המחייב ‘הסטלן הכי מתפקד בעולם’, בזכות החיבה המוצהרת שלו לעישון מריחואנה ותרומתו למאבק ללגליזציה,” כתב פז חסדאי מאתר ‘וואלה’ רק לפני מספר חודשים על לואיס ז”ל.

פיטר לואיס
פיטר לואיס

פיטר לואיס היה כפי הנראה תומך הלגליזציה העשיר ביותר בעולם ובמהלך הבחירות לנשיאות ארה”ב בסוף שנת 2012 השקיע קרוב ל-3$ מיליון דולר במטרה לקדם את הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו – ואכן השקעתו זכתה להצלחה כשבשתי המדינות עברו חוקי הלגליזציה ההיסטוריים.

על פי הערכות השקיע לואיס למעלה מ-40$ מיליון דולר במאמצי הלגליזציה ובקידום רעיון הפסקת המלחמה בסמים מאז שנות ה-80.

“חוקי המריחואנה שלנו הם פגי תוקף, לא יעילים וטפשיים לחלוטין,” אמר לואיס למגזין ‘פורבס’ שראיון בשנת 2011. “אני פרוגרסיבי מלידה, זה טבעי וזו הפילוסופיה שלי. אני לא מאמין שיש הגיון כלשהו בחוקים נגד דברים שאנשים עושים באופן קבוע, כמו צריכת מריחואנה אחראית ובטוחה.”

“ללואיס היה עניין אישי בקידום המריחואנה,” נכתב השבוע ב’פורבס‘. “יליד אוהיו, שטען שניסה מריחואנה בפעם הראשונה בגיל 39, השתמש בסם כדי להתמודד עם כאבים שנגרמו מזיהום קשה והובילו בהמשך אף לקטיעה חלקית של רגלו.”

לואיס סיים את לימודיו במכללה המוערכת ‘פרינסטון’ והחל לעבוד בחברה של אביו בשנת 1955. לאחר 10 שנים לקח בעלות על החברה והיה יושב הראש עד לשנת 2000. במותו השאיר לואיס הון מוערך של כ-1.3$ מיליארד דולר.

יהי זכרו ברוך.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר