המחתרת נחשפת: “גם שוטרים קונים אצלנו קנאביס”

נותנים בחינם לחולים, לא מוכרים לילדים, לא עושים שיימינג לשוטרים ולא מתעסקים בסמים קשים. בכתבה בערוץ 12 חושפים מנהלי ארגון 'המחתרת' את פעילות המסחר בקנאביס שהם מנהלים מזה 3 שנים בכל רחבי ישראל.

אחרי שתרמו 20 אלף ש”ח לטובת קמפיין בג”צ הקנאביס ההיסטורי, נחשפים לראשונה חברי “המחתרת” – ארגון המסחר המפוקח הגדול בישראל – גם בטלוויזיה.

המחתרת, הפעילה מזה כ-3 שנים, נחשפה לראשונה בכתבה במגזין קנאביס עוד בשנת 2016 ואמש (ה’) בכתבה של התכנית “חי בלילה” בערוץ 12:

בכתבה מספר ישראל (שם בדוי), אחד ממנהלי המחתרת, כיצד מתנהל הארגון, מה העקרונות שלהם ומה ההבדל בינם לבין קבוצת “טלגראס” – למשל שבמחתרת לא עושים שיימינג לשוטרים, לא מוכרים סמים ואפילו מחלקים קנאביס בחינם לחולים.

“הלקוחות שלנו הם מצעירים לפני גיוס ועד לזקנים בני 80 פלוס שזה הדבר היחיד שעוזר להם,” הוא מעיד. “יש סטודנטים, משפחות, הורים, חולים, בריאים, ספורטאים, סלבס ועוד.”

על ההבדלים בינם לבין הארגון המתחרה אומר ישראל כי “בניגוד לטלגראס שהיא קבוצה פתוחה, שם אפשר למכור בלי ביקורות, אנחנו קבוצה מפוקחת. מעבר לזה עיקר העיסוק של טלגראס הוא סמים קשים – אמדי, קוקאין, הרואין. אצלנו זה רק תרופות”.

בנוסף הוא אומר כי “טלגראס מוכרים לילדים אבל אצלנו יודעים שלעולם לא ניתן מעטפה למישהו שאיננו בוגר”.

על פי הערכות אחראי הארגון למסחר בשווי מאות אלפי שקלים ביום, אך למרות הכסף מתעקשים אנשי המחתרת שלא מדובר בחיפוש אחר כסף אלא בעיקר אידיאולוגיה.

“אנחנו לא עושים מזה מיליונים,” הוא מבהיר. “אנחנו נכנסים בחלל שהמדינה משאירה בטיפול בחולים. יש לנו תכנית שכל מי שנזקק מקבל 5 גרם חינם בשבוע”.

בכתבה מרואיינת רותם (שם בדוי), מטופלת קנאביס רפואי שמקבלת רק 20 גרם קנאביס בחודש ברישיון, הזוכה מהמחתרת למשלוחי קנאביס בחינם: “הראיתי להם שרופאים ממליצים על הגדלת מינון ועקב המתנה מרובה אני נופלת בין הכסאות,” היא אומרת.

לסיכום חושף ישראל כי “יש שוטרים שמתארגנים אצלנו, הם מעדיפים אותנו כי בטלגראס הם עלולים לקנות ממישהו שהם עצרו פעם”.

במכתב ששלחו כאמור מנהלי המחתרת בצמוד לתרומה לקמפיין הלגליזציה ציינו כי “אנו מאמינים שזוהי חובתנו כציוניים, פטריוטים ישראלים, וכאזרחים בני חורין, להתקומם בנחישות נגד הדיכוי”.

חדשות