“המחבל מבוסטון השתמש במריחואנה!”

“המחבל מבוסטון השתמש במריחואנה!” – כך מדווחים אתרי חדשות ובלוגים ברשת האינטרנט ברגעים אלו ממש ברחבי העולם. אולי מחר בבוקר גם בישראל…

ברגעים אלו ממש מדווחים בלוגים ורשתות התקשורת ברחבי העולם כי דז’וחר צ’רנייב בן ה-19, אחד משני החשודים הצ’צ’ניים שאחראים לכאורה לפיצוץ השבוע במרתון בבוסטון ולגרימת מותם של 3 אזרחים אמריקאים ופציעתם של עשרות אחרים, נהג להשתמש במריחואנה.

עם פרסום שמו של צ’רנייב, עטו גולשי האינטרנט על הפרופילים החברתיים שלו ופירסמו ציטוטים מסטטוסים שהעלה בטוויטר במהלך השנה האחרונה. מצפייה בסטטוסים ניתן להבחין כי מדובר בבחור רגיל לחלוטין שאהב לאכול ארוחות בוקר ואת סצנות הסקס מהסדרה “משחקי הכס”. מדי פעם נהג לציין גם את חיבתו למריחואנה.

אחד הציוצים של צ’רנייב שפורסם לפני מספר חודשים:

גם חבריו של צ’רנייב מעידים עליו כי היה בחור עדין ונעים הליכות. “הוא אמריקאי רגיל לגמרי,” סיפר אחד מחבריו לכתב CNN. ” היינו הולכים יחד למסיבות ומעשנים קצת גראס פה ושם…”

שכנו של צ’רנייב במעונות בהן גר, מספר כי מדובר בבחור ממוצע לגמרי, שאהב לשחק כדורגל ולשבת מול הטלוויזיה למשחק FIFA מדי פעם. “הוא נהג לעשן מריחואנה, אבל אני זוכר שבאחת השיחות הוא אמר שהוא מפסיק לעשן.”

“המחבל מבוסטון השתמש במריחואנה!”

במהלך השעות האחרונות מפורסמות ברחבי הרשת תגובות המתרכזות בעניין עישון המריחואנה, כאילו הקנאביס הוא זה שגרם לצ’רנייב “להשתגע” ולהחליט לפוצץ בני אדם במרתון.

דז'וחר צ'רנייב
דז’וחר צ’רנייב

מתנגדי הלגליזציה בישראל טרם העלו עניין זה לכותרות, אך סביר שבמוקדם או במאוחר זה אכן יקרה. אם ננסה להתעלם מהטענות הבולטות שעולות ברחבי הרשת בנוגע לכך שהפיצוץ הוא Inside Job של הממשל האמריקני, הרי שלרמוז כי לצריכת קנאביס יש קשר להתנהגות שעלולה להוביל לכדי פיצוץ אזרחים חפים מפשע, זה שגעון מוחלט.

מעבר לעובדה שאין כל מחקר המגבה טענה מסוג זה, כל מי שאי פעם צרך מריחואנה, או מכיר אדם שצורך מריחואנה, יודע היטב שאם ישנן תופעות לוואי לשימוש בצמח, הרי שהן נוטות יותר לכיוון עייפות, צחקוקים, שלווה ואחווה ולא לאלימות, התקפי זעם או רצון עז לפוצץ אנשים במרתון, כמו שגורמים סמים אחרים, חוקיים לחלוטין, כמו אלכוהול, משקאות אנרגיה ו/או סמי פיצוציות סינטטיים.

אז שלא יעבדו עליכם!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר