טוען...

המועמד לתפקיד מפכ”ל המשטרה: רוני אלשיך

רוני אלשיך, סגן ראש השב”כ המכונה “השועל” והיה בעבר מועמד לתפקיד ראש השב”כ, יהיה ככל הנראה המפכ”ל הבא של משטרת ישראל. אלשיך הוצג הבוקר כמועמד על ידי השר גלעד ארדן לאחר שאתמול הודיע גל הירש על הסרת מועמדותו. “אני מתרגש, זה אתגר גדול,” מסר. האם יאמץ את המסר שהשאיר דנינו וייתן תקווה לצרכני הקנאביס?

לאחר שבועות של המתנה למוצא פיו של היועץ המשפטי לממשלה ולהחלטה האם לאשר או לא לאשר את מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ”ל הבא של משטרת ישראל, הודיע אתמול הירש כי הוא מסיר את מועמדותו – זאת לאחר שהבין שהחקירה שנפתחה בנוגע לחברה אותה ניהל בעבר ושעסקה לכאורה בסחר בנשק, לא צפויה להסתיים בקרוב.

רוני אלשיך, המפכ"ל המיועד
רוני אלשיך, המפכ”ל המיועד

הבוקר, פחות מ-24 שעות לאחר ההודעה של הירש, הודיע השר לבטחון פנים גלעד ארדן כי מועמדו החדש לתפקיד השוטר מספר 1 הוא רוני אלשיך, בן 52, סגן ראש השב”כ מזה כשנה ומי שמילא בשב”כ שורה של תפקידים בכירים המקבילים לתפקידי אלוף בצה”ל. על פי מקורות זרים כינויו בשירות “השועל” והוא היה עד כה מועמד בכיר לתפקיד ראש השב”כ.

רוני אלשיך – המפכ”ל המסתורי

מינויו של אלשיך יובא כעת לאישור הממשלה ולאישור ועדת טירקל למינוי בכירים בשירות הציבורי. על פי הדיווחים אלשיך קיבל את ההצעה לתפקיד עוד לפני שהוצע להירש, אך סירב בתחילה. לאחר שהוסרה מועמדותו של הירש, ארדן פנה אליו שוב והוא הסכים. “אני מתרגש, זה אתגר גדול,” אמר הבוקר.

גל הירש
גל הירש – החליף והוחלף

אלשיך התגייס לצה”ל בשנת 1981 ושירת בחטיבת הצנחנים. הוא שימש כמפקד פלחה”ן צנחנים – אותו החליף בתפקידו לא אחר מאשר גל הירש. אלשיך היה גם סמג”ד גדוד 50 בחטיבת הנח”ל והשתחרר לבסוף בשנת 1988 בדרגת רב סרן.

בדצמבר 1988 החל לשרת בשב”כ ובשנת 2005 מונה לראש מרחב יהודה, שומרון וירושלים, תפקיד בו שימש עד שנת 2008. ב-2009 עבר לשמש כראש מרחב דרום וב-2012 מונה לתפקיד ראש אג”מ. בספטמבר 2014 התמנה לסגן וממלא מקומו של ראש השב”כ יורם כהן.

הוא בעל תואר ראשון במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה, ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב. במקביל למד לקראת תואר שני מחקרי בקרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. בוגר קורס דירקטורים באוניברסיטת תל אביב ותוכנית לניהול בכיר מבית הספר וורטון למינהל עסקים של אוניברסיטת פנסילבניה.

אלשיך נשוי לשירה, אב לשבעה וסב לשבעה. תושב גבעת שמואל.

האם יתמוך בהפסקת הפללה?

טרם נודע על עמדתו של אלשיך בנוגע לרדיפת צרכני הקנאביס בישראל ולהתנהלותו המתוכננת בעניין זה. כזכור עם סיום תפקידו של המפכ”ל הקודם יוחנן דנינו, אמר זה כי הגיעה העת לשקול את אי הפללת צרכני הקנאביס בישראל. בעוד מספר שבועות נדע האם המפכ”ל החדש רוני אלשיך ימשיך את מורשתו של קודמו.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר