“המדינה מדרדרת את החולים לשימוש בסמים”

איגוד המגדלים וחולי הקנאביס הרפואי בישראל פנה הבוקר אל רשויות המדינה בטענה כי משרד הבריאות דוחף את החולים בישראל לרכוש קנאביס בשוק השחור, במקום לפרסם את המכרז ולהגדיל את מספר המגדלים והמטופלים בקנאביס רפואי.

לפני חודש התאכזבו מגדלי ומטופלי הקנאביס הרפואי בישראל לגלות כי ייאלצו להמתין עד לקיום המכרז להרחבת הענף – שנדחה עד לסוף חודש מאי. “המדינה מאלצת חולים לפנות לגורמים בשוק השחור,” טענה אז עו”ד חגית ויינשטוק, המייצגת את המטופלים והמגדלים.

“חולים מתדרדרים לשימוש בסמים”

כעת טוענת עו”ד ויינשטוק כי “החולים נאלצים לסבול או להשיג את התרופה מסוחרי סמים, וכך נחשפים ללחצים להתנסות בסמים שונים העלולים לדרדר אותם.” ויינשטוק מתייחס ככל הנראה הן לשימוש ההולך וגובר בסמי פיצוציות זולים דוגמת ‘נייס גאי‘ והן לתרופות מרשם הנרכשות בזיל הזול בשוק השחור, כפי שדווח בכתבה “מרשם להתמכרות” ששודרה בשבוע שעבר (צפו כאן).

חגית ויינשטוק
עו”ד חגית ויינשטוק

“החולים נאלצים לרכוש את הקנאביס מגורמים שונים בתשלום יקר במאות אחוזים מהמחיר הרשמי תוך פגיעה ברווחת משפחתם,” טוענת ויינשטוק ומדגישה כי “אי כיבוד המרשמים הופך אנשים ישרי דרך למי שעוברים על החוק שכן חלק מהעסקאות מבוצעות מול סוחרי סמים, שיכולים להציע להם להתנסות בסמים שונים שעלולים לדרדר אותם.”

“הכסף עובר לשוק השחור”

גם הצהרותיהם של ח”כ יעקב ליצמן, המיועד לנהל את משרד הבריאות ודורש להכניס את הקנאביס הרפואי לסל התרופות עבור ילדים, וכן של מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו שיצא בהצהרה יוצאת דופן אתמול בנוגע לשינוי חוקי הקנאביס בישראל – אינם מעודדים את ויינשטוק. “ההצהרות הן חיוביות, אולם בפועל המדינה מעכבת כבר חודשים ארוכים שורה של מכרזים שצפויים להגדיל את מעגל החקלאים, מעבדי הקנאביס והמשווקים,” היא אומרת. “כל עוד התחום מתנהל בידי מספר מצומצם של גופים אין אפשרות מעשית לשפר אותו.”

“במקום שקופת המדינה תרוויח מתשלום מס בעסקאות חוקיות, היא מעודדת במו ידיה התפתחות עולם מחתרתי שלם ללא שום פיקוח על איכות הגידול ועל היעדים שאליהם מגיעים הכספים השחורים,” אומרת ויינשטוק. “אישור אספקת הקנאביס לחולים תעניק מקורות הכנסה נוספים גם לחקלאים שחלקם מתקשים להתפרנס מהענפים האחרים וכן למאות מועסקים בעיבוד הקנאביס, הפצתו ומערך הבדיקות.”

“יש כאן פוטנציאל להעברת מאות מיליוני דולרים מהשוק השחור לחוקי והקלה על חייהם של אנשים,” סיכמה.

ראו עוד:
ממשלת ישראל: תמות ולא תקבל קנאביס
25% פחות מתים מתרופות – במדינות עם קנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר