מגלגל...

המאבק על קולות עלה ירוק: מי מתחזה למגזין קנאביס?

בניסיון למשוך את קולות מצביעי 'עלה ירוק' נשלחה הערב לעשרות אלפי ישראלים הודעה המתחזה להיות מטעם מגזין קנאביס. בהודעה דיווח על מה שעלול להיראות כתמיכה של המגזין במפלגה מסויימת. תלונה הוגשה למשטרה.

תלונה הוגשה למשטרה לאחר שהודעת SMS המתחזה להיות מטעם מגזין קנאביס נשלחה היום בשעה 17:20 לערך בתפוצה רחבה לעשרות אלפי ישראלים.

ההודעה כללה אזכור לידיעה במגזין שפורסמה בסוף השבוע וחשפה לראשונה את עמדתה החיובית החדשה של מפלגת העבודה כלפי הסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

הודעות SMS מתחזות למגזין קנאביס
הודעות SMS המתחזות להיות מטעם מגזין קנאביס

לצד כותרת הידיעה וקישור לכתבה באתר מגזין קנאביס נכתב בהודעה “המאבק שלנו מצליח”, כאילו מטעם המגזין.

לדברי מומחי טכנולוגיה עמם שוחחנו לא ניתן לזהות את הגורם המתחזה האחראי לשליחת ההודעה מאחר והוא דאג להשתמש בשם מתחם (דומיין) מוסווה.

לטענת אותם מומחים בהחלט ייתכן ששולח ההודעה דאג שהגולשים “ייצבעו” ברגע המעבר לכתבה כך שניתן יהיה לסמן אותם למטרות פרסום עתידי.

מבדיקת פרטי ניהול הדומיין נראה שהוא נרכש בדיוק ב-28.2, היום בו פורסמה אותה ידיעה על תמיכת מפלגת העבודה בלגליזציה, כלומר הדומיין נרכש לכאורה במיוחד עבור שימוש זה.

החשודה המיידית בשליחת ההודעה היא כמובן מפלגת העבודה, אשר הוסיפה סעיף לגליזציה למצע במטרה לרכוש את ליבם של מצביעי עלה ירוק. עם זאת ייתכן שמדובר גם בתומך אשר ביצע פעולה ללא ידיעת אנשי המפלגה.

בעקבות שליחת ההודעה – מעשה שנחשב לעבירה על חוק הספאם, התחזות וחשד ל”פישינג” (שאיבת מידע) – הוגשה הערב תלונה במשטרה.

כך או כך נראה שהצליח המהלך של ‘עלה ירוק’ שהודיעה שלא תרוץ בבחירות 2019 בכדי לגרות מפלגות אחרות לאמץ את האג’נדה ולקדם לגליזציה על מנת לזכות בקולות המפלגה.

תגובת דובר מפלגת העבודה בעניין זה טרם נתקבלה. כשתתקבל תצורף.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר