מגלגל...

הלגליזציה קרובה? “פייגלין ימליץ על נתניהו להרכבת הממשלה”

ערוץ 20 מדווח על סיכום בין משה פייגלין לראש הממשלה נתניהו לפיו מי שעתיד להיות הפתעת הבחירות ימליץ לנשיא כי נתניהו הוא שירכיב גם את הממשלה הבאה לאחר הבחירות. האם זה מקרב את הלגליזציה?

לפי דיווח בערוץ 20 פייגלין ונתניהו לא חושפים את הסיכום מאחר והם לא רוצים שמצביעי שמאל ידעו על כך על מנת שלא לפגוע בתמיכה בו משמאל.

על פי הסיכום, כפי שדווח על ידי הכתב אלירן טל, נתניהו ייתן לפייגלין בתמורה את אחד התיקים הבכירים בממשלה לכל הפחות בתמורה להמלצה עליו לנשיא.

“בתמורה להמלצה הוא יקבל תיק בכיר אחד לפחות ושותפות מלאה בממשלה שירכיב נתניהו אם הוא אכן ירכיב אותה,” דיווח טל.

טל לא פירט לגבי התנאי עליו הצהיר פייגלין מבעוד מועד – לגליזציה בישראל – אך השמועות מדברות על סיכום בין שני הצדדים לביטול מוחלט של ההפללה, במודל של ח”כ שרן השכל, אך לא לגליזציה מלאה.

ההסבר להכחשת הידיעה מצדו של נתניהו הוא לפי הדיווח שנתניהו מבין שפייגלין מביא לא מעט קולות מהגוש השני, ממצביעי מרכז-שמאל, ולכן הוא לא רוצה לטרפד את ההצלחה הזו.

“לכן זה נשמר מתחת לרדאר ומאחורי קלעים,” אמר. “שים לב שנתניהו תוקף את כל מפלגות הימין ולא את פייגלין וזהות, ולא בכדי.”

בשבוע שעבר חשף ynet כי פייגלין ויתר על הדרישה לסעיף תמיכה בלגליזציה בהסכם הקואליציוני עצמו ומקווה לאסוף תמיכה ממפלגות האופוזיציה לשם כך. תאגיד השידור ‘כאן’ וכתב חדשות 13 רביב דרוקר פרסמו אף הם לאחר מכן ידיעה זהה.

עוד בשבוע שעבר נחשף כי המודל של פייגלין ללגליזציה הוא מכירת קנאביס בבתי מרקחת בלבד, לבגירים מגיל 21 ומעלה. הדברים נאמרו בכנס הלגליזציה של מגזין קנאביס.

לצד האופטימיות יש לזכור כי המפלגות הדתיות והימין הקיצוני הביעו התנגדות נחרצת ללגליזציה ואף הבהירו כי לא ישבו בממשלה שתקדם זאת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר