הלגליזציה בדרך לסלובקיה? ראש ממשלת סלובקיה בעד הפסקת הפללה

דגל ומפת סלובקיה
סלובקיה

לגליזציה בסלובקיה?

ייתכן ובקרוב מאוד תחל מדינה נוספת באירופה במהלך ללגליזציה של מריחואנה.
אחרי שמדינות שונות ברחבי אירופה כמו פורטוגל, הולנד, בלגיה, צ’כיה, שוויץ, פולין ועוד, הקלו את חוקי האכיפה בכל הנוגע לעונשים על החזקה עצמית של מריחואנה במדינותיהם, מצטרפת כנראה גם סלובקיה לתומכות במהלך של הפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

נראה שהממשלה החדשה בסלובקיה מתחילה להפנים את הנתונים והעובדות בשטח וראשי המדינה כבר יצאו בהצהרות משמעותיות במהלך התקופה האחרונה.
ריצ’ארד שוליק, ראש אחת ממפלגות הקואליציה, הודיע לאחר הבחירות ביוני שנה שעברה כי הוא מתכוון לפעול למהלך של דה-קרימינליזציה בסלובקיה.

ראש ממשלת סלובקיה, רוברט פיקו, תומך אף הוא ברעיון הפסקת ההפללה אך אינו בעד לגליזציה של מריחואנה. בתחילת החודש אף דיווח בבלוג האישי שלו כי השיטה הנוכחית של הפללת המשתמשים במריחואנה, אינה פותרת את הבעיה שלשמה היא פועלת.

“יש לנו בסלובקיה גישה קצת מוזרה לעניינים פוליטיים,” כתב פיקו והוסיף: “כאשר צפה בעיה כלשהי, אנו מיד הופכים אותה לעבירה פלילית וחושבים שהפחד מעונשים ימנע את המעשים אותם אנו רוצים למגר. אך בפועל הפתרון נמצא במקום אחר לחלוטין. אני חושש שהפללה הוכיחה את עצמה כבלתי יעילה למיגור תופעת השימוש במריחואנה”.

החוק הנוכחי בסלובקיה, אשר עודכן לאחרונה בשנת 2005, הינו אחד הקשים ביותר באירופה ומאיים על אלו שיחזיקו אפילו כמות מזערית של מריחואנה בעונשים כבדים של עד 3 שנות מאסר בפועל.

פיקו הודיע שהוא מצר על תמיכתו בחוק משנת 2005 ואמר שבתי הסוהר בסלובקיה מתמלאים עד אפס מקום וכן שבזמנים כאלה של כלכלה מתנדנדת, דחוף עוד יותר למצוא פתרונות ריאליים ומעשיים.

נופי סלובקיה
נופי סלובקיה - שווה לבקר עם או בלי הלגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר