הכנסת תבחן אי הפללה של כל סוגי הסמים

לראשונה תבחן הכנסת שינוי במדיניות ואפשרות של אי הפללה של צרכני כל סוגי הסמים בישראל ולא רק קנאביס – כך לדבריה של יו”ר הועדה למאבק בנגע הסמים. “אני מקווה שיהיה שינוי חקיקה או לפחות שינוי מדיניות משמעותי על ידי המשטרה והמשרדים הממשלתיים,” אמרה.

תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים של הכנסת, ממשיכה לקדם מדיניות ליברלית ומודרנית בישראל ומודיעה כי לראשונה תבחן הכנסת את שינוי מדיניות ההפללה – לא רק של קנאביס, אלא של סמים בכלל – בדומה למדיניות המוצלחת בפורטוגל.

“שום דבר לא השתנה במדיניות הסמים בישראל בעשרים השנים האחרונות,” אמרה היו”ר זנדברג במהלך דיון הועדה האחרון. “קשה לפספס את השינוי, מרבית מדינות העולם וגם האו”ם אמר את זה. מדיניות ההפללה וההתמודדות הנוכחית עם סמים כשלה. המדיניות הנוכחית לא יכולה לאכוף את השימוש העצמי, החברתי.”

תמר זנדברג
יו”ר ועדת הסמים, ח”כ תמר זנדברג: “נבחן שינוי מדיניות הפללת סוגי הסמים בכלל”

“שינוי של מדיניות סמים לא מהווה המלצה לשימוש,” הדגישה, “אבל ישנה השאלה האם השיטה הנוכחית מוכיחה את עצמה. השאלות הפכו בעת האחרונה לתשובות שמראות שאין אפקטיביות למדיניות ההפללה. אפילו הרשות למלחמה בסמים מבינה את זה.”

“אחד התפקידים שלנו זה לספק מידע אמין ומהימן ולהיות מחוברים למציאות. אני מודיעה שהועדה הזו תבחן בית היתר את שינוי המדיניות של סמים בכלל. ניקח בחשבון את כל הסכנות וכל ההשפעות שלהם ובצד זאת את נזקי ההפללה.”

“אני מקווה שיהיה שינוי חקיקה או לפחות שינוי מדיניות משמעותי על ידי המשטרה והמשרדים הממשלתיים, כולל משרד החינוך ומשרד הבריאות,” סיכמה. “רק מהסתכלות למציאות בעיניים יוכל לבוא שינוי מדיניות.”

ראו עוד:
בדרך ללגליזציה: 22 ח”כים חתמו בעד הצעת החוק
השר לביטחון פנים של ג’מייקה: “אי הפללה עובדת”
הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר