“הכל בסדר, אני מעשן וויד”: צעיר אוקראיני עונה לכתבת סקיי ניוז

דיאלוג מעניין בין כתבת רשת סקיי ניוז הבריטית לצעיר אוקראיני שנמלט מהמלחמה נקלט בשידור חי. "אתם בסדר?" שאלה את העולים על אוטובוס הפליטים. "הכל בסדר, אני מעשן וויד" השיב לה אחד הנוסעים

בשידור חי: כתבת של רשת סקיי ניוז הבריטית הופתעה כאשר נכנסה לאוטובוס של פליטים באזור עיר הבירה קייב ושאלה “אתם בסדר?”. אחד הנוסעים, צעיר מחוייך, השיב לה: “אני בסדר, אני מעשן וויד” וסיים עם מסר: “לגליזציה, ארבע ועשרים”.

לאחר מכן שואל הצעיר את הכתבת “את אמריקאית?” והיא משיבה “אני בריטית”. בתגובה הוא שואל: “האם קנאביס חוקי בבריטניה?” והיא משיבה “אני לא יודעת, זה ברישיון… אני שמחה שזה כל מה שאתה חושב עליו”.

הסרטון, ששודר כחלק מכתבה שפורסמה בתחילת השבוע וזכה כבר למיליוני צפיות ותגובות ברשתות, מעיד היטב על הסטטוס של הקנאביס באוקראינה, שלמרות היותה מדינה בעלת תרבות מזרח אירופאית קפדנית היא ליברלית בכל הנוגע לקנאביס.

על פי חוקי הקנאביס באוקראינה אין הפללה בכל הנוגע לשימוש עצמי, אפילו כאשר מדובר בגידול ביתי בכמות מסויימת. כמו כן המפ ו-CBD חוקיים באוקראינה ובימים שלפני המלחמה עסקה המממשלה בקידום חוק להסדרת ענף הקנאביס הרפואי.

אוקראינה הסובייטית, כלומר זו שהיתה חלק מברה”מ, היתה אחת מיצרניות ההמפ הגדולות באירופה. עד שנות ה-50 היו בשטחה יותר מ-150 אלף דונם שהוקדשו לגידול קנאביס תעשייתי (“קנבוס”) ומפעלים רבים שעיבדו אותו.

הענישה באוקראינה אינה מחמירה ומיושמת שם כאמור מדיניות אי הפללה לשימוש עצמי. גידול קנאביס לשימוש אישי (צמח שבו עד 10 פרחים) נחשב לעבירה מנהלית בלבד שהעונש עליה הוא קנס של בין 300 ל-1,700 גריבנה (בין 40 ל-180 שקלים).

מעבר לכך, על החזקת קנאביס במשקל של עד 5 גרם לא נפתח נגד מי שנתפס הליך פלילי, ועל פי מקורות שונים במדינה קיימת כוונה להגדיל את הכמות הזו ל-10 גרם. במדינה נערכות הפגנות לגליזציה רבות וכנסי קנאביס רבי משתתפים.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר