מגלגל...
x

הכדורסלן מורן רוט הפך לבעלים של חברת סי.בי.סי, רגע לפני פירוקה עקב סכסוך מייסדים

האם הבעלים והמנכ"ל החדש של חברת הקנאביס סי.בי.סי, הכדורסלן מורן רוט, יצליח להצילה מאבדון? המנכ"ל הקודם רועי אלייקים שעדיין מחזיק ב-30% מהמניות הגיש השבוע תלונה למשטרה ולבית המשפט נגד מייסד החברה חיים מאהגרפתה, בדרך לפיצוץ

רועי אלייקים, המנכ”ל לשעבר של חברת סי.בי.סי (CBC) המפעילה מתקן לגידול קנאביס רפואי באזור מושב אחיטוב שבעמק חפר, מחזיק 30% מ-CBC באמצעות חברת קולספשיין בע”מ שבשליטתו. השבוע הוא הגיש לבית המשפט בקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת נגד שותפו לשעבר ומי שייסד ומימן את עיקר פעילות CBC, חיים מאהגרפתה, שהחזיק ב-70% מ-CBC באמצעות החברות לבריאות עולם בע”מ ודולר נכסים בע”מ שבשליטתו.

מתקן הגידול של חברת CBC - כ-30 מיליון שקלים הושקעו בחברה לדברי המייסדים
מתקן הגידול של חברת CBC במושב אחיטוב; כ-30 מיליון שקלים הושקעו בחברה לדברי המייסדים (תמונה: אתר CBC)

הבקשה שהגיש אלייקים לבית המשפט מצטרפת לתלונה שהגיש במקביל גם למשטרת ישראל, בה נטען כי מאהגרפתה איים עליו ועל חיי בני משפחתו, אשתו וילדיו, במהלך שיחת טלפון שקיימו. לדברי אלייקים, “במשך כ-6 חודשים מתנהל סכסוך עסקי במהלכו אני מנסה להגיע לפתרון חוקי, אך מר מאהגרפתה יצר איתי קשר בטלפון, עידכן אותי שבכוונתו לסגור את העסק, האשים אותי בכשלון העסקי ואיים עליי ועל משפחתי”.

עוד הוסיף אלייקים בתלונתו כי “דברים אלה מצטרפים להטרדות בלתי פוסקות על ידי בתו של מאהגרפתה, נטלי רוט מאהגרפתה, אשר מטרידה אותי ואת בני משפחתי ולאחרונה אף מטרידה חברים של המשפחה. מכיוון שמאהגרפתה מכיר את משפחתי ויודע איפה אנחנו מתגוררים, אני מפחד שהוא יתקוף אותנו באמצעות ‘חברים’ עם רקע מפוקפק”.

מורן רוט ואשתו נטלי רוט (תמונה: צילום מסך פייסבוק)
בני הזוג מורן רוט ונטלי רוט מאהגרפתה (תמונה: צילום מסך פייסבוק)
רועי אלייקים (תמונה: אתר חברת קולספשיין)
מנכ”ל CBC לשעבר רועי אלייקים (תמונה: אתר חברת קולספשיין)

מאהגרפתה מצידו טוען בתגובה כי השקיע בחברה כ-30 מיליון שקל על בסיס הבטחות שנתן לו אלייקים בנוגע לטכנולוגיה חדשנית למעקב אחר בריאות הצמחים בחממה, שהוא כביכול פיתח בחברת קולספשיין, ושהיתה אמורה לבוא לידי ביטוי במסגרת שיתוף הפעולה בחברת CBC. לטענת מאהגרפתה, אלייקים קיבל כ-115,000 ש”ח בחודש עבור ניהול מתקן הגידול, אך לכאורה לא סיפק את המצופה ולא הצליח להביא לתוצאות טובות.

הקשר בין השניים התפוצץ לפני כחצי שנה, ולפני כשבועיים הדבר הפך לרשמי כאשר למאהגרפתה נמאס לדבריו מההתעסקות בעסקי הקנאביס ומההתמודדות מול אלייקים, והוא העביר, ללא ידיעתו של אלייקים, את 70% ממניות החברה שהיו רשומות על שמו, על שמה של אשתו הלן מאהגרפתה (25%) וגיסו מורן רוט (45%) – שחקן הכדורסל המקצועני המצליח לשעבר, ששיחק במהלך הקריירה גם במכבי תל אביב ובמדי נבחרת ישראל.

מורן רוט בימיו כשחקן מכבי תל אביב (תמונה: אתר מכבי ת"א)
מורן רוט בימיו כשחקן מכבי תל אביב בכדורסל (תמונה: אתר מכבי ת”א)

רוט הפך כך לבעל השליטה ולמנכ”ל CBC ומי שמנהל אותה בפועל בחודשים האחרונים. בימים אלה הוא מנסה להציל את עתיד החברה על ידי ניסיון לאתר משקיעים חדשים שאולי יהיו מוכנים לשים כסף. עם זאת, על רקע הסכסוך הקשה והחלטתו של מאהגרפתה, המממן המרכזי, לעזוב את הפעילות, נראה שעתיד החברה לוט בערפל ועלול אף להיות רגע לפני קריסה. אם רוט לא יצליח להביא משקיעים, ייתכן שהפעילות תיפסק סופית.

הכשלון של CBC לא מגיע בוואקום, אלא במקביל לכשלונן של חברות רבות אחרות בענף הקנאביס, שהוקמו בשנים האחרונות וקרסו, נסגרו, נמכרו או פשטו רגל. כמוהן, גם CBC חוותה קשיים משמעותיים בהכנסת סחורה לשוק, איכות לא מספיקה גבוהה, תחרות קשה וגם הליכים משפטיים שלא תרמו להצלחה, למשל מול חברת קנאשור על רקע שימוש בגנטיקה של הזן פרויד, שהובילו לעיכובים בהפצה ואובדן הכנסות משמעותי לחברה.

חברת סי.בי.סי משווקת נכון להיום 4 זני קנאביס בשוק. בעלי מניות עקיפים נוספים בחברה מלבד משפחת מאהגרפתה ורועי אליקים, בעיקר דרך קולספשיין בע”מ, הם צדק לגבס, רענן הרצוג, ירון בלובשטיין (ממייסדי קנדוק), רות דבורה סילבר, אורון יוסף קרטה, שון אחיעד רוגי אליוף, זאבי מיקהל, מאיר קלוזנר, רונן סמחי, רויטל מנדיל לוין, פנחס ספיר, בנימין עדוי ועוד.

מחברת סי בי סי נמסר בתגובה: “בניגוד מוחלט לנטען בכתבה, אין שום כוונה מצד סי בי סי לפרק עצמה ‘עקב סכסוך בעלים’, אלא בדיוק נהפוכו, בכוונת החברה להמשיך להרחיב את פעילותה הפורייה”.

רועי אלייקים העדיף לא למסור תגובה לכתבה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר