מגלגל...

“הכדורים עושים אותך רובוט – היום אני רק עם קנאביס רפואי”

בראיון לידיעות אחרונות מתאר עמיר בניון את המעבר שעשה מכדורים לקנאביס רפואי ומצטער על שנאלץ לחלל שבת כדי לעשן את מה שעוזר לו להירגע. “הכדורים עושים אותך רובוט,” הוא אומר ומפתיע בהתייחסו לנושא הלגליזציה.

בניגוד לרבים בתעשיית הבידור שנהנים מהשימוש בקנאביס, בין אם ברישיון או שלא, עמיר בניון (43) הוא אחד הבודדים שלא מנסה להסתיר זאת ובכל הזדמנות מציין כיצד עוזר לו הצמח במקום בו התרופות נכשלו.

אחד הרגעים הזכורים בהקשר זה הוא פרק בתכנית הותיקה “המעגל עם דן שילון” משנת 2013, במהלכה הצהיר לראשונה בניון כי הוא צורך קנאביס ומתח ביקורת על שאר האורחים שהתפתלו בכיסאותיהם ולא ידעו מה להשיב.

בשנת 2015 כבר פירט הזמר האהוד מעט יותר על אופן השימוש שלו בקנאביס בראיון לחיים אתגר, אז סיפר כי הוא צורך קנאביס כדי להתמודד עם פוסט טראומה ממנה הוא סובל.

עמיר בניון (צילום: תומר נויברג, פלאש90)
עמיר בניון: “הכדורים עושים אותך רובוט” (צילום: תומר נויברג, פלאש90)

לאחר הראיון ההוא קיבל בניון רישיון קנאביס רפואי ממשרד הבריאות והשבוע, בראיון לאבי שושן ב’ידיעות אחרונות’, הוא מספר כיצד תורם לו הטיפול בחייו.

בניון, שפיספס ככל הנראה את הידיעה על פסק ההלכה התקדימי שנתן בשנה שעברה הרב אברהם רזניקוב שקבע כי מותר לעשן קנאביס בשבת אם מדובר בעניין רפואי, מצר בראיון על כך שנאלץ לחלל שבת בשביל הטיפול.

גם זה בטח יעניין אותך

“ארבע פעמים בשבתות נפלתי כשהייתי צריך את הקנאביס הרפואי ועם כל שאכטה הזלתי 50 אלף דמעות ועושה תשובה במקום,” אמר. “אני לא מתבייש בזה, אני בנאדם ולא מספר לעצמי סיפורים”.

כדי לקבל רישיון קנאביס רפואי נאלץ לדבריו הזמר לעבור שתי ועדות ושלושה פרופסורים רופאים שקבעו שהוא זכאי לטיפול זה בגלל פוסט טראומה שעבר, עליה הוא מעדיף לא לדבר. “זה נטו רפואי, אמרו לי שאני חייב,” הוא מסביר.

“כבר שנה שלישית שאני הולך לרחוב אבן גבירול בתל אביב ועומד שם עם כל עם ישראל ואוסף 30 גרם,” הוא מתאר. “הקנאביס משפיע עליי בהכל, בתפקוד, בגוף, זה ממש לא בקטע של מצב רוח, יותר בעניין של סוג של רוגע, זה גם כבר לא עושה לי מאנצ’יז (תחושת תיאבון מוגברת)”.

יחד עם זאת בניון מפתיע כשמביע דעה שמרנית למדי בעניין חוקיות הקנאביס בישראל. כשנשאל הם הוא תומך בלגליזציה של קנאביס כמו בארה”ב השיב הזמר כי הוא מעדיף שזה יינתן ברישיון על ידי רופאים.

“בארה”ב גם כל אחד קונה אקדח ב-30 שקל ויורה בשכן, אז אנחנו לא רוצים ללמוד מהם,” הסביר. “לדעתי חשוב שזה יהיה ברישיון ושרופאים ייתנו על זה את הדעת. אם אתה פרנואיד למשל אז נכון שהרופא יגיד לך מה מותר ובמה לא לגעת. אני לא מומחה אבל יש המון זנים ויש דברים שאני לא אוהב לגעת בהם גם בתחום המותר”.

כמו רבים אחרים שמפסיקים את השימוש בתרופות בעקבות השימוש בקנאביס, כך גם בניון. “הכדורים עושים אותך רובוט,” הוא אומר. “הכדורים עשו לי טוב אבל זה היה תקופתי, יש לי חבילות סגורות של ציפרלקס בבית שאני כבר לא נוגע בהן תקופה ארוכה, היום אני רק עם הקנאביס הרפואי ובירה או שתיים אם זה לפני הופעה”.

הראיון המלא היום, שישי, במדור ‘7 לילות’ של ידיעות אחרונות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר