הישג למאבק? שקד מבטיחה: “נבחן ביטול רישומים פליליים מהעבר”

בהמשך לאישור ‘מודל ארדן’ לאי הפללה ובעקבות פנייה של הנהגת המאבק וראשי עלה ירוק, הודיעה שרת המשפטים איילת שקד כי תבחן את האפשרות לבטל רשיומים פליליים על החזקת קנאביס לשימוש עצמי מן העבר.

הבוקר (א’) אישרה הממשלה עקרונית את תכנית אי הפללת צרכני הקנאביס ב’מודל ארדן’, שכפי שחשפנו כלל אינה מבטלת את ההפללה, ואף מספקת למשטרה כלי אכיפה נוספים.

לאור המחאה הציבורית פנו מובילי המאבק וראשי ‘עלה ירוק’ בדחיפות לשרת המשפטים איילת שקד בדרישה שלכל הפחות יבוטלו רישומים פליליים על החזקת קנאביס לשימוש עצמי מן העבר.

בשיחות פרטיות בעקבות הפנייה אישרה השרה כי תדאג שהנושא ייבחן בדיונים שיערכו עד ה-7.5.17, המועד האחרון לאישור הצעת החוק הממשלתית.

שקד הודתה כי נושא ביטול הרישומים הפליליים לא הועלה לדיון עד כה ולא נדון על ידי ארדן – וזאת למרות פניית נציגי המאבק אליו בדרישה זו במכתב רשמי.

נראה כי הדבר מהווה הוכחה נוספת לכוונות של שר המשטרה שבניגוד להבטחותיו במסיבת העיתונאים הזכורה, הגיש לבסוף לאישור הממשלה מודל שלא מבטל את הפללת הצרכנים.

גם זה בטח יעניין אותך

למרות האכזבה מהמודל המוצע ואם אכן יבוטלו רישומים פליליים על החזקת קנאביס רטרואקטיבית למאות אלפי ישראלים, מדובר בהחלט בהתחלה של פיתרון אפשרי לאחת הבעיות במודל החדש של ארדן.

שאר הסעיפים הבעייתיים ובעיקר העובדה ששוטרים יוכלו להמשיך לבצע חיפושים ולהטריד צרכנים ברחוב ובביתם מהווים כך נראה את לב ההצעה של שר המשטרה, ולא נראה שניתן יהיה להזיז את ארדן לשינויים נוספים.

ממטה המאבק נמסר: “המטרה הסופית שלנו היא הסדרה מוחלטת של השימוש בקנאביס לכל אדם, כולל הזכות לגידול מסחר, שיווק וגידול עצמי בבית. עם זאת כרגע אנחנו שואפים להשיג כמה שיותר הישגים במסגרת האפשר.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר