מגלגל...

הימין החדש: מסרבים לתמוך בלגליזציה של קנאביס

בתשובה לשאלון הזהה 'מדד הקנאביס' מבהירה מפלגתם החדשה של בנט ושקד כי היא אינה תומכת בהסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה). במפלגה הסכימו למסור התיייחסות רק לנושא הקנאביס הרפואי.

מפלגתם החדשה של נפתלי בנט ואיילת שקד, ‘הימין החדש’, מבהירה כי היא מתנגדת להסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

במענה לשאלון הזהה ‘מדד הקנאביס‘ שנשלח לכל המפלגות, מסרו מהמפלגה כי הם תומכים רק במדיניות של קנאביס רפואי, מבלי לתמוך בהקלות שהופיעו בשאלון.

“נבקש לאפשר לחולים שימוש בקנאביס רפואי מבלי להערים עליהם קשיים בירוקרטיים מיותרים; בכמויות ובמינונים הדרושים להם לריפוי מחלתם ולהקלה על סבלם,” נמסר.

יודגש כי בצמוד לשאלון שנשלח למפלגה הובהר כי סעיף בשאלון שלא ייענה ייחשב כ”לא תומכים”. בימין החדש בחרו להשיב רק על סעיף אחד על קנאביס רפואי.

לצד זאת בעקבות פנייתנו החליטו בימין החדש להוסיף סעיף זה למצע הרשמי של המפלגה.

* עדכון (5.3): למחרת ניסתה מובילת המפלגה איילת שקד להבהיר את עמדתה, צפו כאן.

עמדה זו של המפלגה היא כמובן צפויה, לאור זאת שמוביליה הינם מתגדי קנאביס ידועים.

כך למשל המצטרפת הטרייה למפלגה, העיתונאית קרולין גליק, אמרה לפני כשנתיים כי “נמאס לי מכל החוכמולוגים המשדלים בעד לגליזציה של מריחואנה. מדובר בסם מסוכן, ממכר שהורס את החיים של מיליוני אנשים ועשרות מיליוני משפחות.”

ח”כ שולי מועלם, שייסדה את המפלגה החדשה יחד עם בנט ושקד, אמרה בעבר כי “באופן מהותי וחד משמעי אני נגד לגליזציה של כל סם שהוא, כולל סמים קלים. אני לא חושבת שצריך ליצור הפרדה בין סמים קלים לחמורים יותר שכן הנזק שנגרם משני הסוגים הוא משהו שאסור לנו לאפשר אותו.”

אפילו השרה איילת שקד, המצטיירת כדמות ליברלית חילונית במפלגה, אמרה בעבר כי “לגליזציה של סמים קלים תוביל לשימוש נרחב יותר בסמים קשים, כך זה קרה בארצות שבהם זה אופשר”.

לפיכך מפלגת ‘הימין החדש’ מקבלת 5 נקודות בלבד מתוך 100 אפשריות במדד הקנאביס לבחירות 2019 ואינה מהווה אופציה ראויה מספיק להצבעה עבור תומכי הקנאביס והלגליזציה.

כזכור מפלגת ‘העבודה’ הפתיעה כשאימצה למצעה לגליזציה מלאה של קנאביס. תמיכה ברורה הביעה גם מפלגת ‘מרצ’ וכן מפלגתו של משה פייגלין ‘זהות’ – כל זאת על רקע הודעתה של ‘עלה ירוק’ שלא תתמודד בבחירות על מנת לגרום למפלגות אחרות לאמץ את האג’נדה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר