הילרי קלינטון על לגליזציה: “נמתין ונראה”

הילרי קלינטון, מי שעתידה להתמודד על נשיאות ארה”ב, מתייחסת בראיון לנושא הקנאביס והלגליזציה: “נמתין ונראה מה יהיו תוצאות הלגליזציה במדינות ואז נחליט,” אמרה, והכחישה כי עישנה מריחואנה.

הילרי קלינטון, מי שהיתה שרת החוץ ומזכירת המדינה של ארה”ב וכן אשתו של נשיא ארה”ב ביל קלינטון, אמרה אמש (ג’) בראיון ל-CNN כי היא תומכת בשימוש רפואי בקנאביס עבור חולים הסובלים ממחלות קשות ויכולים לזכות בהקלה בזכות השימוש.

הילרי קלינטון
הילרי קלינטון

“למרות הסיכון שאשמע קיצונית, אני מוכרחה לומר שאני חושבת שעלינו להיות מאוד ברורים בנוגע ליתרונות הבריאותיים של מריחואנה,” אמרה. “אני לא חושבת שעשינו מספיק מחקר, אך אני כן חושבת שאלו הסובלים מבעיות בריאותיות קשות ומעידים כי זה עוזר להם יכולים לקבל את זה תחת הגבלות ותנאים ברורים.”

בנוגע ללגליזציה אמרה קלינטון כי היא אינה בטוחה מה צריך לעשות וכי בעת הזו עדיף לדעתה להמתין ולראות כיצד יתפתחו שווקי הקנאביס החוקיים בוושינגטון וקולורדו. “בנוגע לשימוש אישי למטרות פנאי, המדינות [וושינגטון וקולורדו] הן המעבדות של הדמוקרטיה,” אמרה. “יש לנו לפחות שתי מדינות שמתנסות עם זה כרגע ואני רוצה להמתין ולראות את התוצאות שם.”

קלינטון טענה עוד כי מעולם לא התנסתה עם מריחואנה וכי אינה מתכוונת לנסות גם בעתיד. “לא עשיתי את זה בצעירותי ואינני מתכוונת לנסות כעת,” אמרה.

צפו:

בשנת 2012 כבר התייחסה קלינטון לנושא כשאמרה כי היא אינה חושבת שלגליזציה תפתור את בעיית קרטלי הסמים באמריקה הלטינית. “אני מכבדת את אלו המאמינים שלגליזציה בארה”ב תסיים את הבעיה אבל אינני משוכנעת בכך באופן אישי,” אמרה.

בשנת 2008, במסגרת התמודדותה לתפקיד נשיאת ארה”ב, אמרה קלינטון: “אני לא חושבת שאנחנו צריכים לעשות דה קרימינליזציה של מריחואנה, אבל עלינו לבצע מחקרים בנוגע ליתרונות הרפואיים שלה.”

ביל והילרי קלינטון בצעירותם
ביל והילרי קלינטון בצעירותם

ראו גם: ביל קלינטון: “אף פעם לא הכחשתי שעישנתי מריחואנה”
ראו גם: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלות בחוקי הקנאביס

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט