“הטיימס” קורא לאי הפללת צרכני הסמים: “צעד הגיוני בדרך ללגליזציה”

התמיכה בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס מתחזקת: “הטיימס”, מותיקי העיתונים בבריטניה, מצטרף לקריאתם של שני ארגוני הבריאות הגדולים במדינה. “ההיגיון מאחורי הרעיון משכנע בצורה חדה – זה צריך להיות שלב בדרך ללגליזציה,” נכתב במאמר מערכת חדש.

עיתון “הטיימס” הבריטי, אחד העיתונים הותיקים, הגדולים והמכובדים בממלכה, מצטרף לקריאתם של ארגוני הבריאות הגדולים בבריטניה בעד קידום מהלך של אי הפללת צרכני הסמים בכלל והקנאביס בפרט.

אי הפללה – “צעד הגיוני”

בכתבה שפורסמה אמש (ה’) קוראת מערכת העיתון לממשלה לקבל את “העמדה הקיצונית אך ההגיונית” של מומחי הבריאות, וליזום באופן מיידי מהלך שיפסיק את מדיניות ההפללה הננקטת כיום כנגד צרכני סמים.

“האם זה הגיוני לשלוח מעשן כבד לכלא בגלל שעישן סיגריה, או אלכוהוליסט בגלל ששתה כוס משקה?” תוהים עורכי העיתון בפתיח הכתבה. “על בסיס העובדה שהתשובה היא לא, ‘החברה הממלכתית לבריאות הציבור’ דורשת מהממשלה לבטל את ההפללה כנגד עבירות של החזקה ושימוש בסמים.”

הקולות בבריטניה מתחזקים - אי הפללה של כל סוגי הסמים
הקולות בבריטניה מתחזקים – אי הפללה של כל סוגי הסמים

קריאתם של ארגוני הבריאות לקידום המהלך כונתה “התערבות משמעותית” על ידי צוות העיתון, שבירך על כך שלראשונה מעולם עומדים ארגוני הבריאות המכובדים מאחורי מהלך שכזה.

צעד בדרך ללגליזציה

בנוסף לצידוד בארגוני הבריאות, סקרה הכתבה את מדיניות הסמים הקיימת בפורטוגל שבשנת 2001 עשתה אי הפללה לכל סוגי הסמים ושלגישתה כלל “בעיית הסמים” היא נושא שצריך להיות מטופל דרך משרד הבריאות ולא דרך המשטרה ומערכת המשפט.

בדומה למצב הקיים בפורטוגל, טוען צוות העיתון כי אי הפללה של כל סוגי הסמים, לצד שאיפה למטרה סופית של לגליזציה מלאה, היא הדרך הנכונה לנצח בקרבות המלחמה בסמים.

“מהלך שכזה לא יעשה בקלות דעת,” סיכמו, “אך ההיגיון מאחוריו והראיות שהצטברו במקומות אחרים משכנעים בצורה חדה.”

זוהי אינה הפעם הראשונה בה עיתון גדול מביע תמיכה בנושא. בשנתיים האחרונות נשמעו קולות התומכים באי הפללה ואף בלגליזציה של קנאביס במערכות המגזין היוקרתי ‘האקונומיסט’, ירחון האופנה העולמי “אל” ואפילו ה-‘ניו יורק טיימס‘.

ראו עוד
כך פוגעת המלחמה בסמים דווקא בעניי העולם
זוכי פרס נובל לכלכלה: “המלחמה בסמים נכשלה”
שר הבריאות הצ’כי לאו”ם: “המלחמה בסמים נכשלה מזמן”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר