טוען...

החשב הכללי של ניו יורק בעד לגליזציה: “שוק הקנאביס בעיר שווה 1.65 מיליארד דולר”

ארה”ב: החשב הכללי של העיר ניו יורק מציע שינוי היסטורי של חוקי המריחואנה ומאמין שלגליזציה תכניס לאוצר העיר למעלה מ-400 מיליון דולר בכל שנה.

ג’ון ליו, החשב הכללי ומבקר הכספים של עיריית ניו יורק, טען השבוע כי שוק המריחואנה בעיר שווה למעלה מ-1.65 מיליארד דולר וכי ניתן להרוויח למעלה מ-400 מיליון דולר בכל שנה מלגליזציה, רגולציה ומיסוי של קנאביס לשימוש עצמי, בדומה לאלכוהול וטבק.

ג'ון ליו, החשב הכללי של ניו יורק
ג’ון ליו, החשב הכללי של ניו יורק: “לגליזציה תכניס מיליוני דולרים לקופת האוצר”

ליו, הגורם הכלכלי הבכיר ביותר בניו יורק ומי שגם מועמד למשרת ראש העיר הבא, פירסם דו”ח שמצא כי בעיר מתקיים שוק מריחואנה בלתי חוקי בשווי של 1.65 מיליארד דולר. לטענתו, במידה ויוטלו כ-20% אחוזי מס ‘בלו’ ועוד 8.875% אחוז מס מכירה סטנדרטי, תוכל עיריית ניו יורק להרוויח כ-400 מיליון דולר בשנה ועוד 31 מיליון דולר שייחסכו מהוצאות אכיפה, משטרה ובתי משפט.

“רגולציה ומיסוי של הקנאביס הם המעשה הנכון מבחינה כלכלית וחברתית,” אמר ליו בראיון אתמול (13.8). “אנו גם יכולים לנטרל חלק מהאלימות שסובבת סביב הסחר במריחואנה וליצור רווח ציבורי רב.”

העיתון NY1 מדווח כי צוותו של ליו חישב כי כל אחד מ-900 אלף צרכני הקנאביס בעיר ישלמו בערך 2,000$ דולר בשנה בעבור הכיף שלהם.

לפי תכניתו של החשב הכללי, שכנראה תיתקל בהתנגדויות מסויימות מצד גורמים בעירייה, ניו יורק תאפשר לאנשי עסקים פרטיים למכור מריחואנה בחנויות מוסדרות שתקבלנה אישור רשמי מראש העיר. אדם שיהיה מעוניין ברכישת קנאביס ייאלץ להנפיק אישור עירוני מיוחד וייאסר עליו השימוש במריחואנה בציבור או בזמן נהיגה.

עם זאת, נראה שגם אם יזכה ליו בהתמודדות על ראשות העיר, ייקח עוד זמן רב עד שייכנסו חוקים מסוג זה לתוקפם.

מייקל בלומברג - ניו יורק
מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק

מייקל בלומברג, ראש העיר, התייחס השנה לעניין הלגליזציה והבטיח להפחית את העונשים המוטלים על צרכני קנאביס. “המצב הנוכחי בו מי שנתפס עם כמות מריחואנה לשימוש עצמי נאלץ לבלות לילה במעצר הוא לא תקין ואנחנו נשנה זאת כבר החל מהחודש הבא,” אמר בלומברג. “מי שייעצר ויציג תעודת זהות יוזמן למשפט וישוחרר לביתו. זה הדבר הנכון לעשות וזה יאפשר לכוחות המשטרה להתמקד בדברים חשובים יותר להם הם נדרשים.”

מספר חודשים לאחר מכן איכזב בלומברג את תומכי הקנאביס כשאמר שקנאביס רפואי זו המצאה. “אין דבר כזה מריחואנה רפואית – זו אחת המתיחות הגדולות בהיסטוריה,” אמר אז.

ראו גם: התובע הכללי של ארה”ב מבטיח הקלה בעונשים על עבירות סמים קלות
ראו גם: עולה עולה, כמה זה עולה לנו?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר