החלפת זנים או עסקה שהסתבכה? תקף מטופל בגלל 200 גרם קנאביס

בן 23 תקף באלימות מטופל קנאביס רפואי ושדד ממנו את הקנאביס לאחר שהשניים נפגשו כדי לבצע "החלפת זנים", כך לטענת הקורבן. הנאשם טוען מנגד כי זו לא הפעם הראשונה בה נפגשו וכי המטרה היתה עסקה למכירת 200 גרם שנכשלה. המשטרה פרסמה סרטון מהאירוע

כתב אישום הוגש נגד י’, צעיר בן 23 תושב קרית אתא, שיחד עם חברו בן ה-22 ג’ תקף באלימות בשבוע שעבר (18.1) בנתניה חולה סרטן מטופל קנאביס רפואי, וגנב ממנו לכאורה 200 גרם קנאביס רפואי אותם החזיק ברישיון.

על פי כתב האישום, המגובה בסרטון ממצלמות אבטחה, “השניים תקפו את המטופל, בעטו בו, סטרו לו, אחזו בצווארו, ריססו אותו בגז פלפל וחטפו מידיו את שקיות הקנאביס”.

בחיפוש בדירת הנאשם נתפסה לאחר מכן כמות של קנאביס, טלפונים, 20,000 ש”ח במזומן ורכב שעל פי החשד הגיעו איתו למקום האירוע, כך על פי דיווח המשטרה היום.

לטענת המשטרה כדי למשוך את המטופל ולגרום לו להגיע לפגישה עם שקית קנאביס רפואי הציע לו הנאשם, כך על פי כתב האישום, “החלפת זנים” – תופעה נפוצה בפורומים וקבוצות של מטופלי קנאביס רפואי.

אך גרסת הנאשם שונה לגמרי. לטענתו הם לא נפגשו בשביל החלפת זנים אלא במטרה לבצע מכירה-רכישה.

בעימות בין השניים בתחנת המשטרה עמד הנאשם על כך שהמטופל מכר לו את הקנאביס מרצונו, ציין שזו לא הפעם הראשונה בה אותו קורבן מוכר לו קנאביס רפואי, וכי בכל מקרה לא מדובר בגניבה.

לדברי הנאשם הוא “מודה בכל הקשור לתקיפה” אך טוען כי “זה לא היה כדי לגנוב אלא על מנת לקנות אותו מהמתלונן”. הוא אף סיפר מיוזמתו על מקרים קודמים בהם רכש קנאביס בצורה דומה מאותו מטופל.

סניגורו של הנאשם ציין כי הוא אדם נורמטיבי ללא עבר פלילי וטען כי קרטון הקנאביס הרפואי שכביכול נגנב נותר בשטח והנאשם כלל לא לקח אותו.

המשטרה מצדה טענה מנגד שבחיפוש בבית הנאשם לאחר האירוע אותר קנאביס בכמות שלא לשימוש עצמי, כולל הקנאביס הרפואי.

בבקשה לצו המעצר כתבה המשטרה כי “מדובר באירוע חריג בחומרתו בו המשיב מגיע למקום לכאורה מתוך מטרה להחליף סם רפואי עם המתלונן אולם בפועל מגיע למקום יחד עם אחר תוך שהוא מצויד בגז פלפל, תוקף את המתלונן אשר הינו חולה סרטן ומתנייד עם קב, וכל זאת על מנת לגנוב ממנו את הסם שברשותו”

עוד נכתב כי “מדובר באירוע אלים כאשר המשיב לא חדל וגם כאשר המתלונן שרוע על הרצפה הוא בועט בו וסוטר לו. כל זאת מודגש ביתר שאת לאור העובדה כי המתלונן טען שהמשיב מודע לכך שהוא חולה סרטן”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר