תבלום את היבוא? הח”כית לשעבר תהיה יו”ר פורום הקנאביס הרפואי

מכה למטופלים? מי שמובילה את הניסיונות לצמצם את היבוא של קנאביס מחו"ל צפויה לזכות השבוע במעין "בחירות דמה" בתפקיד יו"ר פורום חברות הקנאביס של התאחדות התעשיינים

חברת הכנסת לשעבר ממפלגת יש עתיד, יפעת קריב, המשמשת כיום כסמנכ”לית קשרי ממשל בחברת תיקון עולם קנביט, צפויה להתמנות השבוע לתפקיד יו”ר פורום חברות הקנאביס הרפואי בהתאחדות התעשיינים, כך נודע למגזין קנאביס.

ביום חמישי (12.4) תתקיימנה מעין “בחירות דמה” לראשות הפורום, לאחר שלוש שנים בהן כיהן בתפקיד יו”ר חברת יוניבו חיים הורביץ. בדומה לנהוג ב”יש עתיד”, הבחירות לראשות הפורום תתקיימנה ללא מועמדים נוספים פרט לחה”כ לשעבר קריב.

גורמים בענף טוענים שקריב, שכבר כיום מובילה את הניסיונות של חברות הקנאביס המקומיות לבלום את היבוא של קנאביס מחו”ל, צפויה להציב את הנושא הזה כיעד מרכזי, וזאת למרות שמרבית מטופלי הקנאביס (72%) מעדיפים קנאביס מיובא.

יפעת קריב (צילום: פלאש90)
יו”ר פורום חברות הקנאביס החדשה, ח”כ לשעבר יפעת קריב (צילום: פלאש90)

צמצום היבוא אמור לעמדת פורום חברות הקנאביס אמור להציל חברות רבות שקמו ולא מצליחות להביא הצדקה כלכלית להמשך פעילותן. מנגד, ידוע שהיבוא העלה את רף האיכות ועצירתו עלולה להביא גם לעליית מחירים.

אגב, קריב היא לא היחידה בחברת תיקון עולם הקשורה למפלגת יש עתיד. מנכ”ל החברה, אבינועם ספיר, הוא מ”האבות המייסדים” של יש עתיד. ספיר היה קודם מנכ”ל חברת טבע ישראל וגם היום מקיים קשר צמוד בין טבע לתיקון עולם.

התאחדות התעשיינים היא גוף המאגד את הגופים הגדולים בתעשייה הישראלית ונחשב לאחד משלושת הגופים החזקים במשק הישראלי. פורום הקנאביס בהתאחדות כולל בתוכו נציגים ממפעלי הקנאביס והוא אחד הגורמים המשפיעים בענף.

מהתאחדות התעשיינים נמסר כי “הבחירות ליו”ר פורום הקנאביס הרפואי הינן בחירות פנימיות של חברי הפורום, בתהליך דמוקרטי ושקוף, שמנוהל על ידי איגוד הכימיה בהתאחדות התעשיינים, על פי התקנון ובליווי משפטי צמוד. לחברות הוצגו מראש דרישות סף להצגת מועמדויות ושני מועמדים הוגשו, כאשר אחד מהם לא עומד בדרישות הסף. האיגוד הבהיר זאת מראש לצד אשר הגיש את המועמד, אולם אלו בחרו שלא להציע מועמד חלופי, ולפיכך נותרה מועמדת יחידה לתפקיד. יו”ר הפורום החדש ייצג את העמדות אשר ייקבעו מראש על ידי כלל חברי הפורום, ויפעל באופן שקוף ובתיאום עם כלל החברים, לטובת כל העוסקים והמטופלים״.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר