מגלגל...

חברת הכנסת החדשה? “הרגע האהוב עליי בשבוע – ג’וינט בערב שבת”

בציוץ שפרסמה לפני כחצי שנה תיארה מי שאולי תהיה חברת כנסת בקרוב, קטי פיאסצקי-מורג, מטופלת קנאביס רפואי ברישיון, את הרגע האהוב עליה בשבוע - עישון ג'וינט בערב שבת. היא לא תהיה הח"כית הראשונה שמעשנת קנאביס אך בהחלט הראשונה שמתארת את התחביב בחיבה ומודה

לאחר ההודעה הבוקר (ג’) של שר החוץ יאיר לפיד על מינויה הצפוי של ח”כ ג’ידא רינאוי-זועבי (מרצ) לתפקיד הקונסולית הכללית של ישראל בשאנגחאי, סין, מי שעתידה, אם וכאשר, להכנס במקומה לכנסת, היא קטי פיאסצקי-מורג, בת 38 מבת ים, מקום 10 ברשימת מרצ.

קטי פיאסצקי-מורג (צילום: ינאי יחיאל)
“הרגע האהוב עליי בשבוע: לעמוד בחלון המטבח בערב שבת עם ג’וינט” – הח”כית לעתיד קטי פיאסצקי-מורג (צילום: ינאי יחיאל)

בציוץ שפרסמה בטוויטר לפני כחצי שנה, יולי 2021, תיארה חברת הכנסת לעתיד פיאסצקי-מורג, המחזיקה גם ברישיון קנאביס רפואי, את הרגע האהוב עליה בשבוע, ממנו ניתן להבין שגם היא כמו רבים בציבור הישראלי הינה צרכנית קנאביס מסורה.

“הרגע האהוב עליי בשבוע הוא לעמוד בחלון המטבח בערב שבת עם ג’וינט ולהקשיב למוסיקה החסידית הבוקעת מהרמקולים שבשכונה החרדית השכנה,” כתבה. “האנשים צועדים לבתי הכנסת והמוסיקה מלווה אותם ומנגנת עד לצפירה שמכריזה שהשבת הגיעה.”

הציוץ הביא היום לתגובות גם מצד ח”כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) שכתב:”‘נרגשת עד דמעות מסיבה לא ברורה…’, אחותי, הסיבה סופר ברורה. את עומדת עם *ג’וינט* בחלון”.

לגולש שהשיב לו “לא היה מזיק לך לעשן משהו ואולי יפתחו לך כמה צ’אקרות” הוא השיב: “לגמרי פרגנתי לה”. עיתונאי “המקור” איתי רום השיב לו “שמחה, אני לא בטוח שאתה בקי בהשפעות של ג׳וינט”.

במקביל, בריאיון לחדשות 13 היא חזרה על כך שהיא בעצמה מטופלת בקנאביס ברישיון, ואמרה: “יש לי אישור למריחואנה רפואית, עישנתי גם לפני, אני לא מתביישת בזה, אני חושבת שזה צריך להיות חוקי ואני מתכוונת להילחם על זה בכנסת”.

פיאסצקי לא תהיה כמובן חברת הכנסת הראשונה שהודתה כי עישנה קנאביס, אך היא בהחלט הראשונה שמתארת את התחביב הזה בכזו חיבה.

חבריה למפלגה השר ניצן הורוביץ, השרה תמר זנדברג וח”כ מיכל רוזין גם הם סיפרו בעבר שצרכו קנאביס, וכך גם ח”כ שרן השכל ושר המשפטים גדעון סער (תקווה חדשה), ח”כ רם שפע (העבודה), השרים פנינה תמנו-שטה ויואל רזבוזוב (יש עתיד), מאי גולן (הליכוד) ועוד – הרשימה המלאה כאן.

בשנת 2019 בריאיון למעריב הגדירה עצמה פיאסצקי-מורג “שמאלנית מבת ים”. היא מכהנת כחברת מועצת עיריית בת ים מטעם מרצ בחמש השנים האחרונות, מחזיקה בתיק הצעירים ותיק הגנת הסביבה וזכויות בעלי החיים במועצה.

היא נשואה לדרור מורג, הרמ”ט של השרה לאיכות הסביבה תמר זנדברג, ולהם שתי בנות. היא גדלה בבית פוליטי כשאימה הייתה פעילה ב”שלום עכשיו” ואביה בפנתרים השחורים. היא עבדה בעבר כמפיקה בערוץ הספורט וכיום עובדת בחברת סייבר ואוהדת של הפועל תל אביב.

טרם ידוע אם היא אכן תושבע כח”כית שכן הדבר תלוי כאמור במינויה של זועבי לתפקיד קונסולית, ולא ידוע האם זה יקרה לפני היציאה לפגרה בעוד כשלושה שבועות או לאחר החזרה מפגרה בחודש מאי הקרוב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר