הח”כית החדשה הקדישה חלק מנאום הבכורה שלה ללגליזציה

נציגה חדשה לתומכי הלגליזציה בכנסת: ח"כ גלית דיסטל אטבריאן הקדישה חלק מנאום הבכורה שלה בכנסת, כנראה בפעם הראשונה בישראל, לסוגיית הפללת צרכני הקנאביס. בעבר כאזרחית יצאה נגד מדיניות האכיפה של המשטרה וחשפה כי הוריה מעשנים קנאביס גם כן

חברת הכנסת גלית דיסטל אטבריאן ממפלגת הליכוד, נאמה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה, במסגרתו הדגישה כי היא רואה בחופש ערך עליון, הבא לידי ביטוי בכל תחום אפשרי. “הדבר שפועם בי יותר מכל הוא לא תחושת הביטחון, אלא דווקא תחושת החופש, חופש כערך עליון חופש מקסימלי בכל תחום אפשרי.”

ח”כ דיסטל אטבריאן פירטה בנאומה מגוון נושאים בתחום חופש הפרט בהם היא מצפה לראות תיקון בהם גם נושא הפללת צרכני הקנאביס, או כדבריה “החופש של כשני מיליון אזרחים בישראל להמשיך לצרוך קנאביס מבלי לחשוש מסנקציות פליליות.”

זו ככל הנראה הפעם הראשונה בה חבר כנסת בישראל מקדיש חלק מנאום הבכורה שלו לנושא הלגליזציה אך זו אינה הפעם הראשונה בה דיסטל אטבריאן מקדמת את הנושא. בשנת 2017 בסרטון של ערוץ ‘כאן’ היא יצאה נגד רדיפת הצרכנים, קראה להסדרה של השוק וגם חשפה כי אמה היא מטופלת בקנאביס רפואי.

הח”כית החדשה בסרטון מלפני כ-4 שנים

“כמעט כל אדם שלישי בארץ עישן מעשן או יעשן מריחואנה, אופס סליחה ‘השתמש בסמים מסוכנים’,” אמרה. “סטטיסטית זה אומר שמנהל הבנק, הגננת בגן, הסייעת, הצבעי, אחד משלושתנו כאן בחדר, אולי אפילו לכאורה, רק לכאורה, איזה שוטר מהתחנה הקרובה לביתכם – כל אלה סטטיסטית לכאורה עבריינים מסוכנים ששותים חשיש מדי פעם, רובם בעלי משפחות וקריירות מצליחות”.

“כמה עולה לנו המלחמה הזאת?” הוסיפה, “5% מהתקציב הכולל של המשטרה ומערכת המשפט. 5% שהולכים לשוטרים, שופטים, סניגורים, תובעים ופקידים שמתעסקים ב-17,000 תיקים שנפתחים מדי שנה ואז נסגרים בגלל חוסר עניין משווע לציבור. בכסף זה אומר 1.7 מיליארד שהיינו יכולים לחסוך, 1.7 מיליארד שהנכים נניח היו שמחים לקבל…”

לגבי הרקע בגללו אמה קיבלה רישיון לקנאביס רפואי אמרה כי “כלום לא עזר עד שחברים טובים נתנו לה לעשן איזה ג’וינט קטן, ומאז היא רגועה, כלומר כשאבא שלי לא גונב לה את השאכטה. אז המשטרה מוזמנת לעצור (את הוריי, מ”ק).”

ח”כ דיסטל אטבריאן מצטרפת בכך לחברי כנסת אחרים המזוהים עם המאבק ללגליזציה כמו ח”כ תמר זנדברג (מרצ), ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה), ח”כ רם שפע (העבודה), ח”כ השר אמיר אוחנה (הליכוד), ח”כ יוראי להב-הרצנו (יש עתיד), ח”כ עידן רול (יש עתיד) ועוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר