הזמין אמבולנס לאמו שנפטרה, נעצר בגלל צמחי קנאביס בדירה

תושב רחובות בן 34 נעצר ונלקח לחקירה אזוק בידיו וברגליו, לאחר ששוטרים שהגיעו לדירתו כדי לקבוע את מותה של אמו שנפטרה מדום לב, זיהו כ-10 צמחי קנאביס בדירה. הבן סיפר בתחילה שהצמחים שלו, אך חזר בו לאחר מכן ואמר שהיו שייכים לאמו וכי לא סיפר כדי לא לפגוע בכבודה

שוטרי תחנת רחובות לא קראו את הספר או צפו בסרט “על תבונה ורגישות”, כך מלמד מקרה שקרה ביום שני השבוע וקשור שוב למעצר של מי שבביתו התגלו עציצי קנאביס. 

האירוע התרחש זמן קצר לאחר שאישה בת 64 מרחובות לקתה בדום לב בביתה. בנה בן ה-34, שמתגורר איתה, הזעיק למקום את מד”א ולאחר שפעולות ההחייאה לא צלחו ולמרבה הצער נקבע מותה של האישה, הללו קראו למשטרה על מנת לאשר כי המוות הינו מוות טבעי, כנדרש בחוק עבור הוצאת תעודת פטירה. 

אלא שהשוטרים לא הסתפקו בכך, וכשראו כי בבית נמצאים כ-10 שתילי קנאביס, שאלו את הבן לפשר הדבר. הבן אמר בתחילה כי השתילים שייכים לו ומיד הונחו אזיקים על ידיו ועל רגליו, כשגופתה של אמו טרם פונתה מהדירה.

עו"ד אלון קריטי
“גם אם השתילים היו שלו, היה על המשטרה להפעיל שיקול דעת ולא לעוצרו” – עו”ד אלון קריטי

הבן נלקח לחקירה בחשד לעבירת גידול והחזקת סם מסוכן והיה צפוי אף להגיע לבית המשפט להארכת מעצר. לתחנת המשטרה הגיע גם עורך דינו של החשוד, עו”ד אלון קריטי, ששוחח הבוקר עם מגזין קנאביס על המקרה המוזר.

“אמרתי לו ‘תגיד לי את האמת, מה שתילי הקנאביס האלה עשו אצלכם בבית?’,” אומר עו”ד קריטי. “הוא ענה לי שהם שימשו את אמו. לדבריו, מפאת כבוד האם, שגופתה היתה עדיין על רצפת הדירה, לא היה מעוניין לספר לשוטרים בפני כל השכנים שהתקבצו במקום ובמעמד אנשי הרפואה שהשתילים שייכים לה ולכן אמר לשוטרים שהשתילים שייכים לו”. 

לאחר שיחת הייעוץ עם עו”ד קריטי, החשוד מסר לשוטרים את גרסתו החדשה ושוחרר במקום, כאשר הוא צפוי להיות מזומן שוב לחקירה בתום ימי האבל על אמו.

“צר לי שמשטרת ישראל לא הפעילה שיקול דעת והניחה אזיקים על ידי בן שאמו נפטרה ממש בדקות אלו,” אומר עו”ד קריטי. “גם אם סברה המשטרה כי השתילים שייכים לו, היה עליה להפעיל שיקול דעת ולא לעוצרו במקום אלא לזמנו לחקירה בסיום ימי האבל. אני שמח שבסופו של יום חוקרי וקציני התחנה הפעילו שיקול דעת והורו על שחרורו ומשתתף בצער מרשי ומשפחתו על מות אם המשפחה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר